Fot: Śląska Policja
Fot: Śląska Policja

Gwałt na 20-letniej studentce. Prokuratura oskarża sześciu Latynosów

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 103
Pięciu mężczyzn pochodzących z Ameryki Łacińskiej stanęło przed sądem pod zarzutem zbiorowego gwałtu, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku w samochodzie na trasie Warszawa–Janki. Szósty mężczyzna usłyszał zarzut pomocnictwa w tej brutalnej zbrodni. Ofiarą jest 20-letnia studentka, która wracała z nocnej imprezy w stolicy.

Koszmarna noc na trasie Warszawa–Janki

"Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie skierowała akt oskarżenia przeciwko pięciu podejrzanym o dokonanie zgwałcenia i jednemu podejrzanemu o pomocnictwo w dokonaniu zgwałcenia w nocy 28 lipca 2024 roku w bliżej nieokreślonym miejscu w trakcie przejazdu samochodem na trasie Warszawa–Janki" – poinformował we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Piotr Antoni Skiba.


Według ustaleń śledczych, wszyscy oskarżeni to obywatele jednego z państw latynoamerykańskich, przebywający w Polsce legalnie i pracujący. Mają od 20 do 30 lat.

Podstępna pułapka i dramatyczna ucieczka

20-letnia studentka spędzała wieczór w jednym z warszawskich klubów, gdzie poznała mężczyznę podającego się za Hiszpana. Gdy nad ranem opuściła lokal, wsiadła do samochodu, przekonana, że zostanie odwieziona do domu.


W pojeździe znajdowało się sześciu mężczyzn. Podczas podróży kobieta straciła przytomność, a odzyskała ją dopiero w miejscowości Janki. Wykorzystując moment, zdołała uciec swoim oprawcom. Dobiegła do przystanku autobusowego, gdzie poprosiła o pomoc kierowcę podmiejskiego autobusu. To właśnie on wezwał policję.

Przestępstwa cudzoziemców w Polsce

Mężczyznom postawiono zarzuty popełnienia brutalnej zbrodni, za którą grozi kara od 3 do 20 lat więzienia.

W 2023 roku obcokrajowcy popełnili w Polsce 17 278 przestępstw, co stanowi wzrost o 2,4 tys. w porównaniu z rokiem 2022. Najczęściej odnotowywanymi przestępstwami były prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (4 898 przypadków), kradzieże (3 240 przypadków) oraz posiadanie narkotyków (2 451 przypadków). Wśród podejrzanych dominowali obywatele Ukrainy, Gruzji i Białorusi.


Trzeba zauważyć, że mimo iż Ukraińcy stanowią największą grupę obcokrajowców w Polsce, to w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, obywatele Gruzji popełniają proporcjonalnie więcej przestępstw. 

red.
Fot: Policjanci w czasie ćwiczeń z pozorantami. Zdjęcie ilustracyjne, Ślaska Policja/ Facebook

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj103 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (103)

Inne tematy w dziale Społeczeństwo