Gdańsk, 16.01.2025. Puszki prezentowane podczas konferencji prasowej dot. 33. finału WOŚP, 16 bm. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. W czasie 33. Finału WOŚP zbiórka będzie prowadzona dla onkologii i hematologii dziecięcej. (mr) PAP/Marcin Gado
Gdańsk, 16.01.2025. Puszki prezentowane podczas konferencji prasowej dot. 33. finału WOŚP, 16 bm. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. W czasie 33. Finału WOŚP zbiórka będzie prowadzona dla onkologii i hematologii dziecięcej. (mr) PAP/Marcin Gado

Grożą prezydent Gdańska śmiercią. "Nauczyłam się z tym żyć, ale nie chodzi tylko o mnie"

Redakcja Redakcja Newsy do 21 Obserwuj temat Obserwuj notkę 48
Prezes WOŚP Jerzy Owsiak zareagował w mediach społecznościowych na groźby skierowane do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. "Ogarnia nas trwoga i przerażenie, że takie groźby mogłyby się ziścić" - napisał prezes fundacji WOŚP po tym, jak niedawno Dulkiewicz w mediach społecznościowych umieściła wpis, w którym opublikowała screeny gróźb skierowanych do niej pod jednym z internetowych postów. W artykule znajdziesz także podsumowanie innych najważniejszych informacji z kraju i świata do godz. 21:00.

Jerzy Owsiak o groźbach wobec prezydent Gdańska

Jerzy Owsiak odniósł się do gróźb kierowanych do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, które pojawiły się w mediach społecznościowych. Internauta w jednym z komentarzy nawoływał do przemocy podczas finału WOŚP. Owsiak podkreślił, że takie wpisy budzą przerażenie, a mowa nienawiści to nie tylko słowa, ale broń, która może prowadzić do tragedii. Dulkiewicz przypomniała, że fala hejtu uderzyła także w WOŚP i samego Owsiaka, pytając, czy potrzebna jest kolejna śmierć, by społeczeństwo powiedziało „dość”. Nawiązała również do zamordowania Pawła Adamowicza w 2019 roku podczas finału WOŚP w Gdańsku.


80. rocznica likwidacji niemieckiego obozu dla polskich dzieci w Łodzi

W Łodzi odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę likwidacji niemieckiego obozu dla dzieci przy ul. Przemysłowej. W latach 1942–1945 w obozie więziono od 2 do 3 tys. polskich dzieci w skrajnie trudnych warunkach. Uroczystość miała miejsce pod Pomnikiem Martyrologii Dzieci, nazywanym Pomnikiem Pękniętego Serca. Ministra kultury Hanna Wróblewska w liście podkreśliła, że pamięć o ofiarach obozu jest wspólnym obowiązkiem, a obchody mają przypominać o determinacji dzieci i ich trudnej walce o przetrwanie.

Rafał Trzaskowski: zdrowy rozsądek w polityce ponad podziałami

Podczas spotkania w Kętrzynie Rafał Trzaskowski podkreślił, że jego wizja prezydentury opiera się na zdrowym rozsądku, niezależnym od podziałów na lewicę czy prawicę. Zaznaczył, że w sprawach takich jak prawa kobiet, polityka wobec Ukrainy, edukacja czy bezpieczeństwo narodowe, Polska musi działać wspólnie. Wyraził poparcie dla członkostwa Ukrainy w UE, ale podkreślił, że konieczne są rozmowy o reformach i warunkach akcesji. Trzaskowski apelował również o patriotyzm gospodarczy i wspieranie polskich firm, zaznaczając, że takie działania nie są przypisane do jednej opcji politycznej.


Karol Nawrocki o referendum w sprawie Zielonego Ładu

W Białogardzie Karol Nawrocki zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, zorganizuje referendum w sprawie Zielonego Ładu. Wyraził obawy, że transformacja klimatyczna, promowana przez Zielony Ład, może zagrażać polskiemu rolnictwu oraz sytuacji gospodarczej w miastach. Podkreślił, że bezpieczeństwo żywnościowe i energetyczne są kluczowe dla przyszłości Polski. Nawrocki zapowiedział również powołanie rady do spraw młodzieży, aby umożliwić młodym ludziom wpływ na decyzje dotyczące nowych technologii.

Netanjahu o prawie Izraela do wznowienia działań wojennych

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że Izrael zastrzega sobie prawo do wznowienia wojny w Strefie Gazy, jeśli warunki zawieszenia broni z Hamasem nie zostaną spełnione. Porozumienie, wspierane przez USA, zakłada między innymi uwolnienie zakładników przetrzymywanych w Gazie. Netanjahu podkreślił, że Izrael nie spocznie, dopóki nie osiągnie wszystkich swoich celów wojennych.

Zakłócenia GPS na Bałtyku i w Norwegii

Od ponad 60 dni na Bałtyku odnotowywane są zakłócenia systemu GPS, które utrudniają nawigację statkom i samolotom. Problemy te występują głównie w rejonie Gotlandii i południowej Olandii. Podobne zakłócenia zgłaszane są także w północnej Norwegii. Szwedzki rząd monitoruje sytuację we współpracy z NATO i UE, a norwescy eksperci prowadzą pomiary w rejonie Kirkenes przy granicy z Rosją. Zakłócenia sygnału GPS mogą mieć poważne konsekwencje dla lotnictwa cywilnego i żeglugi.


Donald Trump zarabia miliardy na kryptowalucie $TRUMP

Donald Trump ogłosił emisję swojej kryptowaluty $TRUMP, która w ciągu jednego dnia osiągnęła wzrost wartości o ponad 400%. Cena tokena wzrosła z 7 do 33 dolarów, a wartość posiadanych przez Trumpa aktywów oszacowano na 25 mld dolarów. Projekt budzi kontrowersje etyczne, ponieważ otwiera drogę do międzynarodowych inwestycji, co może prowadzić do korupcji. Analitycy zauważają, że to kolejna próba Trumpa na monetyzację swojego wizerunku.

Brązowy medal polskich łyżwiarek w short tracku

Polska sztafeta kobiet zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Europy w short tracku w Dreźnie. W skład drużyny weszły Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Gabriela Topolska i Kamila Stormowska. To już trzynasty medal Polaków w historii tej imprezy. Zwyciężyły Włoszki, a srebro przypadło Węgierkom.

Polacy na piątym miejscu w konkursie drużynowym w skokach narciarskich

Podczas konkursu drużynowego w Zakopanem polska reprezentacja zajęła piąte miejsce. Najlepsze skoki oddali Austriacy, którzy po raz czwarty triumfowali na Wielkiej Krokwi. Polacy w składzie Zniszczoł, Stoch, Kubacki i Wąsek zdobyli 1037 punktów, a indywidualnie najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch.

Grzywna dla Miedwiediewa na Australian Open

Danił Miedwiediew został ukarany grzywną w wysokości 76 tys. dolarów za niewłaściwe zachowanie podczas Australian Open. Rosyjski tenisista zniszczył kamerę, rzucał rakietą i opuścił obowiązkową konferencję prasową po meczu. Jego zachowanie spotkało się z ostrą krytyką organizatorów.

na zdjęciu: Puszki prezentowane podczas konferencji prasowej dot. 33. finału WOŚP w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. W czasie 33. Finału WOŚP zbiórka będzie prowadzona dla onkologii i hematologii dziecięcej. (mr) PAP/Marcin Gadomski


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj48 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (48)

Inne tematy w dziale Polityka