Dziś Netflix odpala hit "Wzgórze psów". W roli głównej Więckiewicz

Redakcja Redakcja Seriale Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Serial „Wzgórze psów”, dostępny na platformie Netflix, jest ekranizacją powieści Jakuba Żulczyka. Produkcja ma pięć odcinków. To wciągająca opowieść o trudnych powrotach do korzeni, rodzinnych konfliktach i kryminalnych tajemnicach. Twórcy – Jakub Żulczyk oraz reżyser Piotr Domalewski – przenoszą widza w świat prowincjonalnej Polski, gdzie napięcia i sekrety rodzinne mieszają się z wątkami śledczymi. W rolach głównych hitu na Netfliksie zobaczymy Roberta Więckiewicza, Jaśminę Polak, Wojciecha Zielińskiego czy Mateusza Kościukiewicza. Wyjaśniamy, o co chodzi w serialu i dlaczego warto go obejrzeć.

Bohaterowie w zmorach przeszłości

Głównymi postaciami „Wzgórza psów” są Mikołaj (w tej roli Bartosz Gelner) oraz jego partnerka Justyna, grana przez Jaśminę Polak. Mikołaj, który wiele lat temu opuścił Zybork - małe miasteczko z okresu swojego dzieciństwa, wraca do rodzinnej miejscowości wraz z Justyną. Wyjazd, początkowo mający charakter rekreacyjny, szybko staje się podróżą w głąb traum i nierozwiązanych konfliktów.

Mikołaj zmaga się z burzliwą relacją ze swoim ojcem Tomkiem - w tej roli Robert Więckiewicz - który po latach założył nową rodzinę. Ojciec symbolizuje wszystko to, czego Mikołaj nienawidzi i od czego próbował się uwolnić, ale jednocześnie jest to relacja trudna do zerwania. Konflikt ojca z synem jest centralnym elementem serialu. 


Justyna – dziennikarka na krawędzi

Justyna, partnerka Mikołaja, to jedna z kolejnych głównych postaci "Wzgórza psów". Warszawska dziennikarka śledcza, znana z rozpracowywania mrocznych spraw, trafia do Zyborka i niemal od razu angażuje się w lokalne konflikty. Jej postać, zagrana przez Jaśminę Polak, jest wielowymiarowa: silna, ambitna i samodzielna, ale także pełna sprzeczności. Z jednej strony wspiera Mikołaja w jego zmaganiach, z drugiej nawiązuje skomplikowane relacje z jego rodziną i ważnymi dla miejscowej społeczności osobami.

Polak stworzyła postać pogłębioną psychologicznie, którą trudno jednoznacznie ocenić. Justyna wykorzystuje swoją inteligencję i kobiecość, aby manipulować sytuacją, ale jednocześnie jest ofiarą miejsca, w którym się znalazła. Zybork konfrontuje ją z przeszłością, której nie znała, i tajemnicami, które wydają się większe niż jej dziennikarskie doświadczenie.

Prowincjonalna Polska 

„Wzgórze psów” to jednak nie tylko opowieść o bohaterach, ale także portret prowincjonalnej Polski – Zybork to miejsce pełnej skrywanych tajemnic, niewypowiedzianych emocji i napięć, które wypełniają każdą rozmowę przy rodzinnym stole. Justyna i Mikołaj, próbując rozwikłać zagadkę, odkrywają mroczną stronę życia mieszkańców. 


Główne role we "Wzgórzu psów" 

Obsada „Wzgórza psów” to jeden z atutów serialu. Robert Więckiewicz w roli ojca Mikołaja, Jaśmina Polak spodoba się ekspertom. Bartosz Gelner udanie pokazuje rozerki Mikołaja, który miota się między nienawiścią do ojca a poczuciem przynależności do Zyborka.

"Wzgórze psów" może być kryminalnym hitem na miarę "Klangor", "W głębi lasu" czy "Idź przodem, bracie" na platformie Netflix.  

Fot. Robert Więckiewicz/screen z "Wzgórza psów" 

Red. 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj29 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (29)

Inne tematy w dziale Kultura