fot. Canva
fot. Canva

"Lekarze w Polsce pracują na 13 etatach". Znana aktorka oburzona na zarobki medyków

Redakcja Redakcja Służba zdrowia Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Joanna Kurowska jest załamana stanem polskiej służby zdrowia. Aktorka zastanawia się, w którym momencie zawiodło państwo i dlaczego lekarze są tak słabo opłacani. Utożsamia się przy tym z pokrzywdzonymi przez los medykami, mówiąc: "Lekarze w Polsce są bardzo słabo opłacani, zresztą aktorzy też".

Czy lekarze w Polsce zarabiają za mało?

Według statystyk, lekarze pozostają jedną z najlepiej zarabiających polskich grup zawodowych, a względem poprzedniego roku w 2024 ich pensje wzrosły o średnio 1000 złotych. Nie jest zresztą tajemnicą, że miesięczna pensja lekarza pracującego na kontraktach wynosi 30-40 tysięcy złotych miesięcznie. To jednak nie wystarcza, na co wskazuje Joanna Kurowska w niedawnym wywiadzie z agencją Newseria Lifestyle.

Według aktorki, pensje medyków w naszym kraju są skandalicznie małe, co jest ewidentnym dowodem na to, że państwo zawiniło. Artystka zaznaczyła w swojej wypowiedzi, że ze strony rządu konieczne jest zapewnienie lekarzom godnych zarobków.

– Nie dziwię się lekarzom, że przy niskich zarobkach, mając tak odpowiedzialną i ciężką pracę, po prostu nie podchodzą do niej tak, jak powinni. To jest praca jak każda inna i przecież nie może być honorowa, tylko musi być dobrze opłacana. Oczywiście przysięga Hipokratesa zobowiązuje do tego, żeby pomóc każdej osobie, ale też u nas jest już coraz mniej lekarzy Judymów i niby dlaczego każdy lekarz miałby być w Polsce Judymem – powiedziała wzburzona aktorka.

Joanna Kurowska o służbie zdrowia: „Lekarz nie wyżyje na jednym etacie”

Kurowska wyznała również, że utożsamia się ze słabo opłacanymi lekarzami, ponieważ sama jest przedstawicielką zaniedbanej przez państwo grupy zawodowej: "Lekarze w Polsce są bardzo słabo opłacani, zresztą aktorzy też", podkreśliła. Według artystki sprawa jest wręcz skandaliczna, ponieważ "na zachodzie" lekarze często są milionerami, a u nas muszą pracować na wielu etatach naraz.

Gdyby lekarz chciał pracować tylko w narodowej służbie zdrowia, to by pewnie nie wyżył. Dlatego tyle jest prywatnych gabinetów. Co drugi lekarz ma prywatną praktykę, dlatego że najprawdopodobniej bez niej nie dałby rady. Lekarz w Stanach Zjednoczonych to jest ktoś, kto ma dom z basenem i jest po prostu milionerem, a w Polsce, żeby żyć przyzwoicie, musi jeździć na 13 etatów.

Salonik

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Canva

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj29 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (29)

Inne tematy w dziale Społeczeństwo