na zdjęciu: zakład produkcyjny Grupy Graal. zdjęcie ilustracyjne. fot. materiały prasowe
na zdjęciu: zakład produkcyjny Grupy Graal. zdjęcie ilustracyjne. fot. materiały prasowe

Niemiecki potentat dopiął swego. Przejmuje polską firmę z branży spożywczej

Redakcja Redakcja Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 78
Lisner, firma z ponad trzydziestoletnią tradycją w Polsce, poinformowała o finalizacji przejęcia większości aktywów Grupy Graal. Ta transakcja wpisuje się w długoterminową strategię Lisnera, mającą na celu wzmocnienie jego pozycji na rynku.

Lisner finalizuje przejęcie Grupy Graal

Pierwsze informacje o planach Lisnera dotyczących zakupu Grupy Graal pojawiły się w lutym 2023 roku. Niedługo później firma złożyła wniosek o zgodę na transakcję do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy, we wrześniu 2024 roku organ wydał pozytywną decyzję, a finalizacja umowy została oficjalnie ogłoszona 29 listopada 2024 roku.

Na mocy zawartej transakcji Lisner Holding Sp. z o.o. przejął 100 proc. akcji Graal S.A. za pośrednictwem Greenwich Investments. Właściciele Grupy Graal sprzedali segment działalności obejmujący produkcję i sprzedaż konserw rybnych, dań gotowych oraz marynat. To strategiczne przejęcie wpisuje się w plan Lisnera mający na celu dalsze umacnianie pozycji na rynku spożywczym.


„Połączenie doświadczenia i osiągnięć Lisnera oraz Graala pozwoli nam wzmocnić pozycję na rynku oraz poszerzyć ofertę, jeszcze skuteczniej dostosowując ją do wymagań klientów. Jednocześnie ta transakcja symbolicznie zamyka ważny i długi etap w historii obu firm, otwierając nowy rozdział - wspólnego rozwoju. Zależy nam na kontynuacji współpracy z zaufanymi dostawcami i partnerami, aby razem dostarczać jakościowe produkty stanowiące fundament naszej reputacji. Chcemy skoncentrować się na wymianie wiedzy i doświadczeń między pracownikami, co pozwoli w pełni rozwinąć potencjał ludzi, którzy stoją za sukcesem obu marek” - podkreśla Michał Mildner, CEO i członek zarządu w Lisner.

Lisner działa w Polsce od ponad 30 lat

Działający w Polsce od 1991 roku Lisner jest częścią międzynarodowej Grupy Unternehmensgruppe Theo Müller (UTM). Siedziba firmy i główny zakład produkcyjny znajdują się w Poznaniu, a dodatkowy zakład w okolicach Kołobrzegu, zakupiony w 2016 roku, przeszedł szeroko zakrojone modernizacje. Obecnie firma zatrudnia ponad 1500 pracowników. Wobec nowo przejętych zakładów Lisner chce stosować taką samą strategię - firma dużo inwestuje w nowe technologie i zapewnia, że zależy jej na ekologicznych rozwiązaniach.


Nowy rozdział dla Lisnera i Grupy Graal

Przejęcie Grupy Graal to dla Lisnera krok milowy, który otwiera nowe możliwości rozwoju. Integracja obu podmiotów, posiadających komplementarne portfolio produktowe, ma na celu zwiększenie efektywności operacyjnej oraz rozszerzenie oferty dla konsumentów. Dzięki temu Lisner umocni swoją pozycję w polskiej branży spożywczej.

„Jako jedyni w Grupie Müller, zajmujemy się produkcją rybną. Dzięki temu mamy znaczną autonomię w kreowaniu strategii rozwoju oraz swobodę w kształtowaniu metod pracy i wartości organizacyjnych, czerpiąc jednocześnie ze wszystkich synergii wynikających z bycia częścią Grupy. Zachowując operacyjną niezależność, możemy elastycznie dostosowywać się do potrzeb polskiego rynku i wspierać lokalne społeczności” - mówi Michał Mildner, CEO i członek zarządu w Lisner.

na zdjęciu: zakład produkcyjny Grupy Graal. zdjęcie ilustracyjne. fot. materiały prasowe

SW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj78 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (78)

Inne tematy w dziale Gospodarka