korogoszcz, 17.09.2024. Zalane tereny w miejscowości Skorogoszcz, 17 bm. Niż genueński, który dotarł nad Polskę w czwartek 12 września, odpowiadał za załamanie pogody i ulewne deszcze w południowej części kraju. (ad) PAP/Krzysztof Świderski
korogoszcz, 17.09.2024. Zalane tereny w miejscowości Skorogoszcz, 17 bm. Niż genueński, który dotarł nad Polskę w czwartek 12 września, odpowiadał za załamanie pogody i ulewne deszcze w południowej części kraju. (ad) PAP/Krzysztof Świderski

Mobilna infrastruktura i świadczenia przed czasem. Poczta ogłasza wsparcie dla powodzian

Redakcja Redakcja Powódź 2024 Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Poczta Polska poinformowała, że emerytury, których wypłata jest przewidziana na 20 września, we Wrocławiu i na okolicznych terenach powodziowych będą doręczane od 18 września, przed pojawieniem się w tym regionie fali wezbraniowej na Odrze.

Poczta Polska doręczy emerytury mieszkańcom terenów powodziowych szybciej

"W tak ekstremalnej sytuacji, jak ta na południu Polski, ratowanie życia i dobytku są na pierwszym miejscu. Szybko okazuje się jednak, że niezbędny jest też dostęp do gotówki. Zależy nam, by starsi obywatele zagrożeni powodzią lub już dotknięci skutkami kataklizmu, mieli zapewniony do niej dostęp. Dlatego podjęliśmy decyzję o wcześniejszej wypłacie świadczeń emerytalnych" - powiedział prezes Poczty Polskiej Sebastian Mikosz, cytowany w komunikacie spółki. Jak dodał, ten proces rozpocznie się we Wrocławiu i okolicach, a także będzie realizowany w innych regionach objętych powodzią lub jej skutkami. Dołożymy wszelkich starań, by procedura była jak najszybsza i obarczona tylko niezbędnymi formalnościami – podkreślił Mikosz.

Jak zaznaczyła Poczta, za pośrednictwem listonoszy postara się skomunikować z każdym odbiorcą przekazu pieniężnego i jeśli, m.in. ze względu na konieczność ewakuacji, nie będzie go w miejscu zamieszkania, emeryt będzie mógł odebrać pieniądze w dogodnym dla siebie, ustalonym z pracownikiem Poczty Polskiej miejscu. Jeśli będzie taka potrzeba, listonosze – po zgłoszeniu przekazanym przez klienta – podejmą także kolejną próbę doręczenia świadczenia emerytalnego - zaznaczyła Poczta.


Wszędzie tam, gdzie pojawi się problem z wypłatą emerytur, Poczta Polska będzie kontaktować się ze sztabami kryzysowymi i będą przy nich także organizowane, w miarę potrzeb, punkty wypłaty emerytur. Pracownicy Poczty Polskiej, dołożą wszelkich starań, aby emerytury dotarły do każdego i w jak najszybszym terminie - zapewniła spółka. 

Poczta Polska uruchamia zastępcze punkty pocztowe na terenach dotkniętych powodzią

Oprócz przyśpieszonych doręczeń emerytur Poczta Polska uruchamia zastępcze punkty pocztowe dla mieszkańców terenów dotkniętych lub zagrożonych powodzią. W takich miejscach będzie można dokonywać m.in. płatności i wypłat gotówki.

Wyjaśniono, że w zastępczych i mobilnych puntach pocztowych będzie można dokonywać przede wszystkim płatności i wypłat gotówki oraz zrealizować podstawowe usługi, jak nadanie listu czy paczki pocztowej. W zależności od zapotrzebowania klientów spółka będzie rozszerzać katalog świadczonych usług.

Punkty będą działać od godziny 9.00, a godzina zamknięcia zostanie dostosowana do potrzeb mieszkańców.


Poczta Polska - gdzie działa punkt zastępczy

Poczta podała pierwsze lokalizacje zastępczych punktów pocztowych: Wrocław, ul. Łagiewnicka 18 – punkt dla mieszkańców obszaru zagrożonego zalaniem (Osiedle Przedmieście Oławskie, Księże Małe i Wielkie), Legnica, ul. Poznańska 50 – punkt dla mieszkańców Złotoryi i Świerzawy, Jelenia Góra, ul. Spółdzielcza 43 – dla mieszkańców Jeleniej Góry, Kłodzko, Objazdowa 14 – dla mieszkańców Kłodzka.

Dodano, że w porozumieniu z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa Poczta Polska odpowiada na najpilniejsze potrzeby związane z dystrybucją brakujących produktów na zalanych terenach, udostępniając swoje możliwości logistyczne i magazynowe.

Poczta Polska to spółka Skarbu Państwa, największy operator pocztowy w kraju. Zatrudnia ok. 62 tys. pracowników, a jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całym kraju.


na zdjęciu: Zalane tereny w miejscowości Skorogoszcz, 17 bm. Niż genueński, który dotarł nad Polskę w czwartek 12 września, odpowiadał za załamanie pogody i ulewne deszcze w południowej części kraju. (ad) PAP/Krzysztof Świderski

SW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj1 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (1)

Inne tematy w dziale Społeczeństwo