Sponsorzy odchodzą od PKOl
"Potwierdzamy, że analizujemy warunki współpracy z PKOl, w tym również kwestie dalszego finasowania. Do czasu pozyskania wyczerpujących wyjaśnień, nie informujemy o szczegółach prowadzonych rozmów" - poinformował Orlen.
Wcześniej 6 września pojawiły się natomiast informacje o zerwaniu umowy przez Polskie Porty Lotnicze, jednak rzeczniczka PKOl Katarzyna Kochaniak-Roman zaprzeczyła tym doniesieniom, przekazując PAP, że "pismo nie wywołuje żadnych skutków prawnych, ponieważ w samej umowie przewidziano konkretne powody jej rozwiązania, a one nie zaistniały".
Kontrole w PKOl
Po igrzyskach olimpijskich w Paryżu szef resortu sportu i turystyki zapowiedział, że wystąpi do NIK i stołecznego ratusza o wszczęcie kontroli dot. finansów PKOl, w tym wydatkowania przez tę organizację pieniędzy z budżetu państwa i spółek Skarbu Państwa oraz w zakresie prawidłowości podejmowania decyzji dotyczących wynagrodzeń członków zarządu PKOl, na czele z prezesem Radosławem Piesiewiczem, który w przeciwieństwie do swoich poprzedników miałby nie pełnić tej funkcji społecznie.
W PKOl trwają obecnie dwie kontrole. Pierwszą przeprowadza prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski jako organ nadzoru prawnego w kwestii prawidłowego funkcjonowania PKOl.
"Otrzymaliśmy pytania, na które mamy odpowiedzieć w ciągu dwóch tygodni. Termin mija w przyszłym tygodniu" - wyjaśniła Kochaniak-Roman.
Skarbówka w PKOl
Kontrola Najwyższej Izby Kontroli w PKOl, którą zapowiedział minister sportu i turystyki Sławomir Nitras, w ogóle się nie rozpoczęła.
W zakończonych 11 sierpnia igrzyskach w Paryżu Polska zajęła 42. miejsce w klasyfikacji medalowej, z dorobkiem jednego złotego, czterech srebrnych i pięciu brązowych.
MP
Szef PKOl Radosław Piesiewicz. Fot. PAP/Leszek Szymański
Czytaj dalej:
Komentarze
Pokaż komentarze (11)