Grupa Impel, kojarzona głównie z usługami porządkowymi i ochrony, to dziś dynamicznie rozwijający się konglomerat składający się ze spółek wyspecjalizowanych w różnorodnych usługach B2B. W rozmowie z Jarosławem Kotem, Dyrektorem Handlowym w Grupie Impel podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, poruszono nie tylko temat innowacyjnych rozwiązań technologicznych i biznesowych, ale również wyzwań stojących przed polskimi przedsiębiorcami – od niejasnych regulacji prawnych po trudną sytuację na rynku pracy.
Zakres działań Impel
Grupa Impel rzeczywiście kojarzy się głównie z usługami porządkowymi i ochrony. Warto jednak podkreślić, że obejmuje kilkadziesiąt spółek, które oferują zarówno proste, jak i zaawansowane usługi. Jak wyjaśnia Jarosław Kot, wiele z tych rozwiązań powstało w odpowiedzi na potrzeby samych klientów.
– Dlatego w ofercie Impel pojawiły się zabezpieczenia techniczne, systemy telewizji przemysłowej oraz obsługa budynków – mówi Jarosław Kot, dyrektor handlowy w Grupie Impel – Mamy także własny software house, który opracowuje aplikacje wspierające pracę naszych pracowników, którzy codziennie potwierdzają w nich setki tysięcy wykonanych zadań. Wszystko po to, aby precyzyjnie zarządzać usługami realizowanymi dla naszych klientów.
Obejrzyj rozmowę z Jarosławem Kotem, wiceprezesem firmy Impel
Cztery pokolenia na rynku pracy
Po raz pierwszy od zakończenia wojny na rynku pracy spotykają się cztery pokolenia: pradziadkowie, dziadkowie, rodzice i dzieci. Każda z tych grup ma inne potrzeby i kompetencje. To samo dotyczy klientów, dlatego współczesne przedsiębiorstwa muszą bardzo precyzyjnie dobierać i adresować swoje oferty.
– W przypadku obsługi eventów, którą jedna z naszych spółek kompleksowo realizuje, mamy dwie ścieżki współpracy z klientami – mówi Jarosław Kot. – Jedna skupia się na obsłudze starszych pokoleń, a druga oferuje rozwiązania, które przyciągają młodszych, w tym osoby z pokolenia Z.
Wyzwania polskich przedsiębiorców
Niepewne otoczenie prawne jest jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed polskimi przedsiębiorcami – temat ten przewijał się we wszystkich dyskusjach i panelach na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.
– Zmiany dotyczące płacy minimalnej, przepisy o elektromobilności, modyfikacje umów cywilnoprawnych oraz wprowadzenie systemu kaucyjnego, który ma obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku – wyliczał Kot.
Rynek pracy pełen wyzwań
Jarosław Kot nie ukrywał trudności związanych z sytuacją na polskim rynku pracy, choć podkreślił, że firma znalazła rozwiązanie.
– Inwestycje w technologie i automatyzacja pozwolą nam świadczyć wszystkie usługi dla naszych klientów, nawet przy mniejszej liczbie pracowników – stwierdził Kot.
Impel, polska firma z 35-letnią historią, obecnie zatrudnia ponad 40 tysięcy pracowników.
Inne tematy w dziale Gospodarka