Fot. Jerzy Owsiak i Magda Mołek na festiwalu Pol'and'Rock. Źródło: PAP/Jerzy Muszyński/Kręcioła TV/CANVA
Fot. Jerzy Owsiak i Magda Mołek na festiwalu Pol'and'Rock. Źródło: PAP/Jerzy Muszyński/Kręcioła TV/CANVA

Gwiazdy i celebryci na 30. festiwalu Pol'and'Rock. Magda Mołek o Czarnym Proteście

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 56
Rozpoczął się 30. festiwal Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock). Wczoraj opisywaliśmy m.in. wystąpienie Jerzego Owsiaka. Dzisiaj do uczestników na Akademii Sztuk Przepięknych przemówili m.in. celebryci. Show skradła Magda Mołek, która opowiadała m.in. o czarnym proteście.

30. festiwal Pol'and'Rock wystartował. Występują światowe gwiazdy

"Tu jest naprawdę przemiło, w tych grupach, które siadają przy swoich namiotach, grupach ludzi, które wędrują. Tutaj się nie jest samotnym, ponieważ jest z kim i o czym porozmawiać" – powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej szef Pol'and'Rock Festival Jerzy Owsiak.

Na dużej scenie Pol'and'Rock Festival zagrają m.in. Clawfinger, Coma, Guano Apes, T. Love i Paktofonika Live Band. W Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania m.in. z współtwórcą i autorem wielu audycji radiowych Michałem Figurskim, aktorem Leszkiem Lichotą oraz pisarzem Zygmuntem Miłoszewskim. Festiwal zakończy tradycyjnie Piotr Bukartyk wraz z uczestnikami warsztatów utworem "Z tylu chmur" w nocy z soboty na niedzielę.


Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to jeden z największych w Polsce i w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako podziękowanie dla społeczeństwa za styczniowy Finał WOŚP. Festiwal jest darmowy i niebiletowany.

Po raz pierwszy festiwal odbył się w 1995 r. w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim (obecne woj. pomorskie), kolejny odbył się w Szczecinie, na terenie aeroklubu w Dąbiu. Następnie do 2003 r. (oprócz "Dzikiego Przystanku Woodstock" w Lęborku w 2000 r.) odbywał się w Żarach, a od 2004 do 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą.


Akademia Sztuk Przepięknych. Mołek o odejściu z telewizji

Jak co roku, na drugim dniu festiwalu rozpoczęła się Akademia Sztuk Przepięknych. To fragment festiwalu, na którym uczestnicy mogą posłuchać wypowiedzi znanych osób. Gościem tegorocznej ASP była m.in. Magda Mołek. Gwiazda opowiedziała m.in. o odejściu z telewizji.

– Bałam się, ale zrobiłam to, bo chciałam i bo mogłam – opowiada Magda Mołek. – Być może byłam już na tyle dojrzała, żeby podjąć taką decyzję. Życie jest bardzo krótkie, trwa chwilę. Mam prawie 50 lat i naprawdę nie wiem kiedy to minęło. Być może to wynika z tego, że robiłam wiele rzeczy jednocześnie, że dane mi było sięgać po moje marzenia. Życie przynosi nam wiele możliwości – stwierdziła. Mołek dodała, że w telewizji „zrobiła wszystko".

"Na ulicach polskich miast w 2020 r. rozpoczęły się nasze, kobiece marsze"

Wspomniała też o ewolucji jej autorskiego programu na YouTube, który rozruszała po uprzednim odejściu z telewizji.

- Program ewoluował i poruszane są w nim trudne tematy(...). Życie to przyniosło – mówiła uczestnikom Magda Mołek. - Na ulicach polskich miast w 2020 r. rozpoczęły się nasze, kobiece marsze. To było kilka miesięcy po tym, jak wystartował mój kanał. Rzeczywistość wymagała, żeby zająć się rzeczami istotniejszymi. Wówczas weszłam w tematy kobiece - powiedziała.

Na tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych wystąpi wiele gwiazd i celebrytów. Rozpoczęły je podróżnicy z Calluna Trip, a potem w Dużym Namiocie ASP pojawią się także Maria Pakulnis, członkowie Grupy Filmowej Darwin, Leszek Lichot, Zygmunt Miłoszewski, Michał Figurski, Sylwia Zientek i Remigiusz Mróz.

MB

Fot. Jerzy Owsiak i Magda Mołek na festiwalu Pol'and'Rock. Źródło: PAP/Jerzy Muszyński/Kręcioła TV/CANVA

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj56 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (56)

Inne tematy w dziale Kultura