Koniec marzeń Igi Świątek o olimpijskim złocie. Chinka była za mocna

Redakcja Redakcja Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 Obserwuj temat Obserwuj notkę 44
Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek przegrała w półfinale turnieju olimpijskiego na kortach ziemnych w Paryżu z Chinką Qinwen Zheng 2:6, 5:7. Polka będzie walczyć o brązowy medal, a rywalkę pozna w czwartkowy wieczór. To był siódmy pojedynek Świątek z siódmą w światowym rankingu Chinką i dopiero pierwsza porażka tenisistki z Raszyna.

Świątek dwa razy wyraźnie prowadziła, ale Chinka była za mocna

Pierwszy set upłyną wyraźnie pod dyktando Chinki. Polka popełniła bowiem wiele prostych błędów i Zheng ostatecznie wygrała dość gładko 6:2 w gemach.

W drugim secie nie zabrakło dramatyzmu. Świątek prowadziła już 4:0 i... roztrwoniła tą przewagę. Świątek dostała dwa break pointy, ale i tak doszło do wyrównania stanu drugiego seta. Ostatecznie w tej partii lepsza okazała się również zawodniczka z Azji, która wygrała 7:5.

Koniec świetnej passy Igi Świątek

Iga Świątek, przegrywając z Qinwen Zheng, doznała pierwszej porażki na kortach ziemnych w Paryżu od 9 czerwca 2021 roku. Wówczas odpadła w ćwierćfinale wielkoszlemowego French Open, który wygrała w 2020 oraz 2022, 2023 i 2024.

Ostatnią dotychczas pogromczynią polskiej tenisistki w Paryżu była Greczynka Maria Sakkari, która zwyciężyła w ćwierćfinale French Open 2021 w dwóch setach - 6:4, 6:4.

Od tego czasu Świątek wygrała na kortach paryskiego obiektu 25 pojedynków z rzędu, w tym cztery w tegorocznych igrzyskach.

Nasza gwiazda powalczy o olimpijski brąz

Uspokajamy kibiców, że porażka Igi Świątek nie oznacza automatycznie jej odpadnięcia z singlowych zmagań na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Nasza najlepsza rakieta wciąż ma szansę na zdobycie "krążka".

Po porażce z siódmą w światowym rankingu 21-letnią Qinwen Zheng polskiej tenisistce pozostanie walka o brąz. Jej przeciwniczką będzie przegrana z wieczornego półfinału Słowaczki Anny Karoliny Schmiedlovej z Chorwatką Donną Vekic.