Fot. PAP/S. Leszczyński
Fot. PAP/S. Leszczyński

AI w Loteriach: seminarium Totalizatora Sportowego i European Lotteries

Redakcja Redakcja Badania i rozwój Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
W dniach 13-15 maja, Totalizator Sportowy wspólnie ze Stowarzyszeniem Loterii Europejskich zorganizował w Warszawie międzynarodowe seminarium poświęcone potencjałowi sztucznej inteligencji w sektorze loteryjnym.

– Chcemy wykorzystać sztuczną inteligencję do rozwijania usług społecznie użytecznych, takich jak edukacja czy promocja sportu – powiedział Szymon Gawryszczak, członek zarządu Totalizatora Sportowego. W seminarium, skoncentrowanym na strategiach efektywnego wykorzystania AI dla poprawy doświadczeń graczy i optymalizacji operacji, uczestniczyli przedstawiciele ponad 50 firm z branży loteryjnej z całej Europy.

– Nie boimy się sztucznej inteligencji. Ten pociąg już pędzi, musimy do niego wsiąść. Zaprosiliśmy naszych partnerów, aby dzielić się doświadczeniami i rozmawiać o wykorzystaniu AI w rozwoju organizacji i odpowiedzialnej grze – dodał Gawryszczak.

European Lotteries jako współorganizator

EL, reprezentatywna organizacja zrzeszająca licencjonowanych operatorów loterii w Europie, działa w 39 krajach i liczy 70 członków. – Członkowie European Lotteries działają na rzecz społeczeństwa, przeznaczając zyski na cele społeczne, jak sport, opieka zdrowotna i edukacja. AI może wspierać te działania – zaznaczył Arjan van ’t Veer, sekretarz generalny EL.

W 2022 roku, członkowie EL przekazali ponad 22 mld euro na projekty społeczne, wspierając sport, dziedzictwo kulturowe, sztukę i edukację. Totalizator Sportowy jest jednym z filarów finansowania polskiego sportu i kultury, przekazując ponad 20 mld zł na te cele od 1994 roku.

Rozwój AI i jego znaczenie

Prof. Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego wskazała, że rozwój AI jest nieunikniony, a organizacje, które go nie wdrożą, pozostaną w tyle. – Technologia AI wymaga odpowiedzialnego podejścia zarówno ze strony państwa, jak i biznesu, aby rozwijała się w sposób bezpieczny i korzystny dla społeczeństwa – podkreśliła ekspertka.

Rozwój AI w sektorze gier hazardowych może wspierać politykę odpowiedzialnej gry i przeciwdziałać praniu pieniędzy, ale wymaga regulacji na poziomie krajowym.–Polska różni się od innych krajów pod względem kulturowym. Rządy powinny regulować hazard, aby chronić graczy i zwalczać nielegalne praktyki – dodał van ’t Veer.

Totalizator Sportowy stosuje AI do analizowania zachowań graczy i ostrzegania ich przed zagrożeniami, co jest potwierdzone certyfikatem Responsible Gaming przyznanym przez EL i World Lottery Association. – Korzystanie z AI to dla nas kluczowy obszar i liczymy, że seminarium przyniesie konkretne rezultaty – podsumował Gawryszczak.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Technologie