Brutalna weryfikacja naszej reprezentacji. Polska przegrywa z Austrią 1:3

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 222
Polacy walczyli z Austriakami o wyjście z grupy na Euro 2024. Drużyna, która przegrała w praktyce może pożegnać się z mistrzostwami Europy. Spotkanie rozpoczęło się koszmarnie dla naszego zespołu. Straciliśmy bramkę już w 9. minucie gry. W 30. minucie udało nam się wyrównać po trafieniu Krzysztofa Piątka. Polacy nieźle rozpoczęli 2. połowę spotkania, ale straciliśmy dwie bramki i przegraliśmy ostatecznie 1:3.

Mecz Polska - Austria. Pierwszy gwizdek sędziego

O godz. 18 w Berlinie rozpoczął się mecz piłkarskich mistrzostwach Europy Polska - Austria. Sędziuje Turek Halil Umut Meler.

Obie drużyny doznały porażek w swoich pierwszych występach w Euro 2024 - biało-czerwone ulegli Holendrom 1:2, a Austriacy przegrali z Francuzami 0:1.

Przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w czwartek byłego sekretarza generalnego UEFA Gerharda Aignera.

Na miejscu jest wysłannik Salonu 24 Mateusz Pacak, który przygotowuje dla nas relację zdjęciową.

Fatalny początek spotkania. Przegrywamy już 0:1

Pierwsze 8 minut spotkania przebiegało spokojnie. Ale na początku 9. minuty Austriacy objęli prowadzenie po golu środkowego obrońcy Gernota Traunera. Wykorzystał on celne dośrodkowanie z lewej strony i nieuwagę obrońców. 32-latek silnym uderzeniem głową skierował piłkę do polskiej bramki. Szczęsny był bez szans.

Koronkowa akcja nasze drużyny i mamy 1:1!

Od 20 minuty nasza drużyna zaczęła wyraźnie dominować no boisku i stwarzać sytuacje bramkowe. Kilka strzałów zostało zablokowanych, ale Polacy nie ustępowali.

W 30. minucie Krzysztof Piątek odnalazł się w polu karnym rywali i dopadł do piłki po zablokowanym strzale na szóstym metrze Austriaków. 28-latek nie pomylił się w stuprocentowej sytuacji i strzelił wyrównującego gola! 1:1 w Berlinie!

Fenomenalną sytuację na zdobycie bramki miał Piotr Zieliński. Nasz zawodnik w 45. minucie spotkania popisał się doskonałym strzałem z rzutu wolnego z okolic 25. metra, ale wyśmienicie obronił to austriacki bramkarz. Po chwili sędzia zagwizdał na przerwę i po 45 minutach mamy remis.

2. połowa spotkania. Lewandowski wchodzi, ale tracimy bramki

Po przerwie na boisko wszedł Jakub Moder, który zmienił Jakuba Piotrowskiego. Natomiast austriacki trener zdecydował się wystawić Patricka Wimmera w miejsce Floriana Griilitscha.

W 60 minucie spotkania miała miejsce podwójna zmiana w naszej drużynie. Boisko opuszczają Adam Buksa i Krzysztof Piątek, a w ich miejsce wchodzą Robert Lewandowski i Karol Świderski.

Mimo, że nasza drużyna radziła sobie nieźle na boisku to niestety straciła kolejną bramkę. Pomocnik Lipska Christoph Baumgartner odnalazł się w bardzo dobrej sytuacji w polu karnym Polaków i skierował piłkę do bramki Wojciecha Szczęsnego. W 66. minucie Austria ponownie wyszła na prowadzenie.

W 78. minucie meczu otrzymaliśmy kolejny cios. Bramkę zdobył Marko Arnautovic z rzutu karnego. Marcel Sabitzer wyszedł na sam na sam z Wojciechem Szczęsnym i po udanym manewrze, polski bramkarz faulował za co jeszcze dostał żółtą kartkę.

Po stracie 3. bramki nasi piłkarze zaczęli grać bardzo chaotycznie i to Austriacy byli bliscy zdobycia gola numer 4. Więcej bramek ostatecznie nie padło i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Austrii.