Mecz Polska - Turcja. Niecały tydzień do Euro, a tu kontuzja za kontuzją

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Karol Świderski tak się cieszył ze strzelonego gola, że skręcił nogę. Robert Lewandowski wkrótce potem siadł na murawie i powiedział, że nie może dalej grać. Do Mistrzostw Europy pozostało mało czasu, a biało-czerwoni wykruszają się w towarzyskim meczu z Turcją.

Świderski i Lewandowski kontuzjowani

Karol Świderski celebrując gola zdobytego w 12. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego, który odbywa się na PGE Narodowym w Warszawie, wyskoczył do góry i spadł na ziemię tak niefortunnie, że skręcił nogę. Kilka minut później opuścił boisko; wszedł za niego Krzysztof Piątek.

Świderski usiadł na ławce rezerwowych i był opatrywany przez doktora Jacka Jaroszewskiego, m.in. na stawie skokowym pokazał się specjalny opatrunek.

Z kolei w 33. minucie po konsultacji z lekarzami boisko opuścił rozgrywający w poniedziałek 150. spotkanie w narodowych barwach Robert Lewandowski. Choć wcześniej nic nie wskazywało na problemy zdrowotne kapitana kadry, ostatecznie poprosił on o zmianę. Nasz kapitan siadł na murawie i powiedział, że nie jest w stanie grać. Zastąpił go Kacper Urbański. To drugi występ 19-letniego pomocnika w barwach narodowych. Zadebiutował w piątek, gdy Polska grała towarzysko z Ukrainą (3:1). Wówczas również wszedł na boisko z powodu... kontuzji Milika, który przez problem z kolanem nie pojedzie na Euro 2024.

W 77. minucie wyrównującego gola uzyskał dla Turcji Baris Yilmaz, ale w 90. minucie okazało się, że jednak po "wiktorii wiedeńskiej" mamy "wiktorię warszawską", bo po strzale Nicoli Zalewskiego biało-czerwoni pokonali drużynę z półksiężycem na fladze. Skrzydłowy Romy wykończył swój atak bezbłędnie i zapewnił drużynie zwycięstwo.

Fatalne wieści dla trenera i drużyny

Spotkanie Polski z Turcją jest dla obu reprezentacji ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy w Niemczech. Rywalizację w grupie D mistrzostw Europy biało-czerwoni rozpoczną 16 czerwca od meczu z Holandią w Hamburgu, pięć dni później zagrają z Austrią w Berlinie, a 25 czerwca - z Francją w Dortmundzie.

Fatalnie, że nasi kluczowi napastnicy, czyli Arkadiusz Milik, teraz Karol Świderski i Robert Lewandowski zaliczyli kontuzje. Milik przeszedł w poniedziałek zabieg artroskopii łąkotki lewego kolana i nie ma mowy, aby zagrał w najbliższym czasie, nie wiadomo, na ile poważne są kontuzje pozostałych napastników reprezentacji. Jeżeli Świderski i Lewandowski mają kłopoty zdrowotne, to Michał Probierz znajdzie się w dramatycznej sytuacji. Jedynymi napastnikami w kadrze pozostać mogą Krzysztof Piątek i Adam Buksa.

ja

Na zdjęciu: Karol Świderski tak się cieszył, że "wywinął orła", fot. PAP/Piotr Nowak