Źródło zdjęcia: Siedziba Agory w Warszawie. Fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl
Źródło zdjęcia: Siedziba Agory w Warszawie. Fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl

Agora z nowymi kredytami. Teraz chce wykupić resztę udziałów Eurozet

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Agora podjęła decyzję o wykonaniu opcji nabycia od SFS Ventures pozostałych 490 udziałów w kapitale zakładowym Eurozet, stanowiących 49 proc. kapitału zakładowego i głosów na zgromadzeniu wspólników Eurozet, tj. "Opcji Call 2" - podała Agora w komunikacie.

Agora wykupi resztę udziałów w Eurozet

Agora podjęła decyzję o wykonaniu opcji nabycia od SFS Ventures pozostałych 490 udziałów w kapitale zakładowym Eurozet, stanowiących 49 proc. kapitału zakładowego i głosów na zgromadzeniu wspólników Eurozet, tj. "Opcji Call 2" - podała Agora w komunikacie. Inwestycja zostanie sfinansowana z kredytów, które udało się pozyskać spółce.

Jednocześnie spółka, zgodnie z postanowieniami umowy, skierowała do SFS Ventures zawiadomienie o żądaniu wykonania Opcji Call 2.

Agora informowała w połowie kwietnia 2024 roku o rozpoczęciu negocjacji w sprawie pozyskania finansowania do łącznej kwoty 362 mln zł, które będzie przeznaczone na zakup 49 proc. udziałów w kapitale zakładowym Eurozetu oraz na refinansowanie obecnego zadłużenia całości lub części grupy.

W lutym 2023 roku Agora kupiła od SFS Ventures 110 udziałów w spółce Eurozet, stanowiących 11 proc. kapitału zakładowego i 11 proc. ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników Eurozet. Wartość wyjściowa umowy wyniosła 9,17 mln euro.

Nabycie przez spółkę udziałów nastąpiło w wykonaniu przez spółkę Opcji Call 1 przewidzianej w umowie wspólników.

Wcześniej w 2019 roku Agora kupiła od SFS Ventures 40 proc. udziałów Eurozet za 130,75 mln zł.

Agora zwalniała na potęgę

Jak informowaliśmy wcześniej, Agora przeprowadziła zwolnienia grupowe, w wyniku czego z pracą pożegnało się blisko 200 osób. Przyczyną zwolnień grupowych w działach prasy cyfrowej i drukowanej miały być czynniki rynkowe wynikające ze stałego trendu spadkowego sprzedaży prasy drukowanej związanego z odpływem czytelników do innych kanałów komunikacji. Za to Przyczyną zwolnień w dziale Internet jest „wyraźne pogorszenie przychodów ze sprzedaży reklam w modelu open market oraz wzrost pozycji platform globalnych” - tłumaczyła Agora w komunikacie. 

Źródło zdjęcia: Siedziba Agory w Warszawie. Fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl

SW

Czytaj dalej: 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (5)

Inne tematy w dziale Kultura