Nowa władza wprowadza kadrowe zmiany. Tym razem wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk poinformował, że Beata Szydło została odwołana z funkcji przewodniczącej rady społecznej 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie. Odwołania dotknęły również Bank Gospodarstwa Krajowego.
Szydło odwołana z funkcji przewodniczącej rady społecznej wojskowego szpitala w Krakowie
"Zgodnie z wczorajszą decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej pani Beata Szydło została odwołana z funkcji przewodniczącej rady społecznej 5-ego Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie" - napisał w czwartek na platformie X wiceszef MON Cezary Tomczyk.
Europosłanka PiS i była premier od 26 kwietnia 2021 r. zasiadała w radzie społecznej wojskowego szpitala w Krakowie. Szydło była przedstawicielem ministra obrony narodowej.
Z kolei 5 stycznia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało o odwołaniu Beaty Szydło i Pawła Hudzika z funkcji członków Rady Muzeum Pamięci Ziemi Oświęcimskiej. Do rady oświęcimskiego muzeum Szydło zastała powołana 13 kwietnia 2021 r. przez ówczesne kierownictwo MKiDN.
Zmiany w BGK
Zmiany dotknęły również Bank Gospodarstwa Krajowego. Jak poinformował w czwartek bank, premier Donald Tusk odwołał z dniem 11 stycznia 2024 r. Beatę Daszyńską-Muzyczkę z funkcji prezesa zarządu BGK oraz Jerzego Szmita ze składu Rady Nadzorczej BGK. Z kolei z Rady Nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego odwołany został Kazimierz Kujda.
Bank Gospodarstwa Krajowego to krajowy bank rozwojowy, wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza. Jedynym właścicielem Banku Gospodarstwa Krajowego jest Skarb Państwa.
MP
Europosłanka PiS Beata Szydło. Fot. PAP/Piotr Polak
Czytaj dalej:
Inne tematy w dziale Polityka