Nowa Telewizja Polska
Ostatnie dni 2023 roku zdominowały wydarzenia związane ze sporem wokół mediów publicznych, zapoczątkowane podjętą przez Sejm uchwałą ws. przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz PAP, w której wezwano Skarb Państwa do działań naprawczych.
W związku z decyzją prezydenta o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych minister kultury podjął decyzję o postawieniu w stan likwidacji TVP, PR i PAP, a później także 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia.
LGBT w TVP
"Pytanie na śniadanie", które cały czas prowadzą ci sami dziennikarze, co przed zmianami, doczekało się z kolei nowej szefowej. jest nią Kinga Dobrzyńska, która zastąpiła Cezarego Jęksa. Widać już pierwsze zmiany, jakie wprowadziła nowa prezes. W sobotę podczas śniadaniówki poruszono temat miłości, zaręczyn i ślubu par LGBT. Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski gościli w studiu influencerki Karolinę i Agnieszkę oraz znane małżeństwo Kubę i Dawida.
– 6 stycznia skończyła się homofobia w "Pytaniu na śniadanie", bardzo się cieszymy – rzucił w pewnym momencie jeden z mężczyzn i rozwinął tęczową flagę na wizji.
Jasina zadowolony ze zmian
Oczywiście w sieci pojawiło się wiele komentarzy, po wydarzeniu w "PnŚ". Głos zabrał nawet były rzecznik MSZ, związany z PiS Łukasz Jasina. Jakiś czas temu dokonał coming outu i szerzej opowiedział o jego karierze w rządzie, jako osoby LGBT.
"Bardzo miło oglądało mi się dziś PYTANIE NA ŚNIADANIE. Ci sami prowadzący, ale mówili całkiem co innego" – stwierdził.
"Tymczasem w »Pytaniu na śniadanie« cuda. Dotychczasowi widzowie muszą być w szoku. Ale tak wygląda świat" – napisała z kolei dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska.
Oczywiście, jak przy każdym tego typu wydarzeniu, pojawiają się również negatywne komentarze. Jeden z internautów zwrócił uwagę, że zostało to wyemitowane w święto Trzech Króli. Komentarz jest bardzo ostry, redakcja zamieszcza go, żeby czytelnicy sami mogli ocenić poziom emocji, jakie podzieliły widzów w tej sprawie: "W Trzech Króli - w publicznej telewizji TVP, w programie »Pytanie na śniadanie« promowana jest dewiacja, zboczenie które powinno się leczyć. Upadek telewizji - akt ostateczny" – zasugerował.
MP/KW
"Pytanie na śniadanie" zaprosiło pary homoseksualne. Fot. TVP VOD
Czytaj dalej:
Komentarze
Pokaż komentarze (259)