Czwarte z pięciu kolegiów Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika już działa. Fot. Mat. prasowe
Czwarte z pięciu kolegiów Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika już działa. Fot. Mat. prasowe

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika ma się czym szczycić. Nowa jakość w edukacji medycznej

Redakcja Redakcja Edukacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Na początku października w Siedzibie Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Olsztynie zainaugurowano działalność czwartego z pięciu kolegiów Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. – Zależy nam na kształceniu liderów medycyny klinicznej – mówił podczas uroczystości otwarcia Kolegium p.o. dziekan prof. dr hab. n. med. Andrzej Rynkiewicz.

Czwarte z pięciu kolegiów Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika już działa

Na początku października w Siedzibie Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Olsztynie zainaugurowano działalność czwartego z pięciu kolegiów Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.

W Olsztynie, gdzie Mikołaj Kopernik spędził kilka lat życia, będą się kształcić i prowadzić badania doktoranci medyczni. – Mam nadzieję, że większość z nich ma taką ciekawość świata, jaką miał Kopernik. Liczymy na to, że w przyszłości będą to liderzy medycyny akademickiej w Polsce – mówił podczas uroczystości prof. Rynkiewicz.

Kierujący pracami kolegium naukowiec zwracał uwagę na to, że postęp w naukach medycznych jest bardzo szybki i wymaga ciągłego dokształcania się. W jego ocenie współpracujący z Akademią Kopernikańską i Szkołą Główną Mikołaja Kopernika polscy i zagraniczny eksperci zapewniają szkole renomę i kształcenie na najwyższym światowym poziomie.

"Stawiamy na jakość, nie na ilość" 

– Stawiamy na jakość, nie na ilość – podkreślał dr Piotr Turek, rektor szkoły, dodając, że nie wszyscy kandydaci na studia doktoranckie zostaną na nie przyjęci. – Ta uczelnia, w odróżnieniu od innych podobnych ośrodków, wyróżnia się międzynarodowością, interdyscyplinarnością, nastawieniem na praktyczną stronę, a także cyfrowością i nowoczesnością – wymieniał.

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika to publiczne centrum edukacji oferujące nowatorski program naukowy kreowany przez ekspertów m.in. z takich instytucji jak Princeton, Oxford, Harvard czy NASA. Ambicją ośrodka jest kształcenie naukowych elit i liderów przyszłości. Społeczność uczelni tworzą m.in. laureaci Nagrody Nobla i prezesi banków centralnych.

Pięć kolegiów SMGK odzwierciedla dziedziny, którymi interesował się fascynujący uczony – astronomią, medycyną, ekonomią, filozofią i naukami prawnymi. Wcześniej rozpoczęły już swoją działalność: Kolegium Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w Warszawie, Kolegium Filozofii i Teologii w Krakowie oraz Nauk Prawnych w Lublinie.


Pozostaje tylko do otwarcia Kolegium Astronomii i Nauk Przyrodniczych w Toruniu

Pozostaje tylko do otwarcia Kolegium Astronomii i Nauk Przyrodniczych w Toruniu. Kiedy to się dokona, będzie można uznać, że „żywy pomnik dla Mikołaja Kopernika”, który był zamysłem twórców koncepcji Szkoły, nabrał ostatecznych kształtów.

Narodowym Bank Polski jest strategicznym partnerem Akademii Kopernikańskiej oraz Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika, a „Obserwator Finansowy” jest patronem medialnym Szkoły.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.sgmk.edu.pl.

KW

Źródło zdjęcia: Czwarte z pięciu kolegiów Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika już działa. Fot. Mat. prasowe

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo