"Rozmowy w toku" w TVN. Fot. PAP/Jacek Turczyk
"Rozmowy w toku" w TVN. Fot. PAP/Jacek Turczyk

TVN ostatecznie przegrało z dziennikarką. Co się działo "za fasadą" telewizji

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
To ostateczny koniec sądowych perypetii Jolanty Hofer z TVN. Sąd apelacyjny w Krakowie oddalił apelację TVN w sprawie procesu, jaki stacji wytoczyła była producentka, Jolanta Hofer. To finisz pięcioletniej sądowej batalii, w trakcie której dziennikarka walczyła o ustalenie swojego stosunku pracy za lata 2011-2018. Hofer to była szefowa dokumentalistów programu TVN „Rozmowy w toku” - podają Wirtualne Media.

TVN ostatecznie przegrał z byłą producentką "Rozmów w toku"

O sprawie pisaliśmy w Salon24.pl w pierwszej połowie września. Była producentka „Rozmów w toku” Joanna Hofer, wygrała wówczas proces z TVN o ustalenie stosunku pracy. Kobieta mówiła również, że doświadczyła mobbingu w pracy.


W TVN rozwinęłam swoje kompetencje i umiejętności i szkoda mi, że za tą fasadą firmy, która zdobywała tytuły pracodawcy roku, fasadą firmy walczącej o wolność i demokrację, mnóstwo ludzi pracowało na umowach śmieciowych. Teraz się to zmieniło


- mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Hofer.


Proces Hofer z TVN trwał niemal pięć lat

Wirtualne Media przypominają szczegółowo całą sprawę. Jolanta Hofer zaczęła pracować w TVN pod koniec 2006 roku. Do lipca 2011 roku pracowała jako szefowa dokumentalistów programu TVN „Rozmowy w toku”, natomiast w sierpniu 2011 roku została powołana na producentkę tego programu. Na tym stanowisku przepracowała do 2018 roku (na umowę o dzieło). 

Pozew Hofer o ustalenie stosunków pracy dotyczył lat 2011-2018. Proces z TVN trwał niemal pięć lat. Kilkukrotnie zmieniały się składy sędziowskie, prowadzące sprawę. Dopiero czwarta sędzina na początku br. wydała wyrok w pierwszej instancji – korzystny dla byłej producentki. 

„Sąd ustalił, że powódkę Jolantę Hofer i stronę pozwaną TVN SA z siedzibą w Warszawie łączył stosunek pracy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w okresie od 1 sierpnia 2011 r. do 14 maja 2018 r. na stanowisku producenta” - czytamy w uzasadnieniu wyroku Sądu Rejonowego dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie, do którego dotarły Wirtualne Media.


Sąd apelacyjny w Krakowie oddalił odwołanie stacji TVN

Sąd uznał stosunek pracy, więc Hofer przysługuje okres wypowiedzenia i tego się będzie domagała. TVN odwołał się od tego wyroku, rozprawa apelacyjna odbyła się na początku października br.

Sąd apelacyjny w Krakowie oddalił odwołanie stacji TVN – tym samym wyrok niższej instancji został podtrzymany i stał się prawomocny. 

Wirtualne Media podają, że TVN w pewnym momencie na umowy o dzieło zatrudniała ponad 1800 osób. Obecnie spółka przeprowadziła „ogromny proces etatyzacji”.

KW

Źródło zdjęcia: "Rozmowy w toku" w TVN. Fot. PAP/Jacek Turczyk

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj15 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (15)

Inne tematy w dziale Kultura