Zdjęcie: Materiały PKO BP
Zdjęcie: Materiały PKO BP

PKO Bank Polski od ponad 10 lat z ofertą PKO Junior

Redakcja Redakcja Oszczędzanie na przyszłość Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
W lipcu 2013 roku PKO Bank Polski wystartował z ofertą dla najmłodszych klientów – PKO Junior. PKO Bank Polski był tym samym pierwszym bankiem na polskim rynku, który zaproponował konto dla dziecka poniżej 13. roku życia. Przez 10 lat, z tej oferty skorzystało prawie 730 tys. dzieci. Bank w ramach oferty skierowanej do rodziców, a przygotowanej dla dzieci, ma też aplikację mobilną PKO Junior, dzięki której dziecko w praktyce uczy się o zarządzaniu pieniędzmi. W jaki sposób największy polski bank zachęca najmłodszych do mądrego gospodarowania swoimi oszczędnościami?

Aplikacja PKO Junior właśnie doczekała się nowej wersji i zyskała m.in. nowy wygląd i wygodniejszą nawigację. Unowocześnione też zostały technologiczne rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa – chodzi zarówno o kwestie logowania (teraz można to zrobić PINem oraz biometrią, czyli odciskiem palca lub identyfikacją twarzy), jak i niewidoczne dla użytkownika elementy połączenia z serwisem internetowym PKO Junior. To początek zmian tej aplikacji i serwisu internetowego dla dzieci i rodziców - bank zapowiada wprowadzenie kolejnych funkcji i udogodnień m.in. rozszerzone zarządzanie aplikacją dla dzieci przez rodziców poprzez serwis internetowy iPKO i aplikację mobilną IKO.

W nowym roku szkolnym PKO Bank Polski przygotował też coś dla uczniów szkół ponadpodstawowych. To specjalny program edukacji finansowej m.in. wykorzystujący gogle VR do nauki zarządzania domowym budżetem oraz przestrzegania zasad cyberbezpieczeństwa. Dzięki temu młodzież w atrakcyjnej formie pozna reguły rozsądnego gospodarowania pieniędzmi oraz zobaczy czyhające w sieci zagrożenia i nauczy się jak się przed nimi uchronić.


Co znajdziemy w ofercie PKO Banku Polskiego skierowanej do rodziców dzieci?

PKO Konto Dziecka jest dostępne dla dzieci do 13. roku życia, po ukończeniu 13 roku życia, konto przekształca się w PKO Konto dla Młodych, które daje dostęp do płatności zbliżeniowych telefonem, przelewów BLIK i aplikacji IKO.

PKO Bank Polski przygotował specjalną ofertę oszczędnościową dla dzieci i młodzieży, która nagradza za regularne oszczędzanie. Oferta jest dostępna zarówno dla posiadaczy PKO Konta Dziecka, jak i PKO Konta dla Młodych do 18 roku. W ofercie Pierwsze Konto Oszczędnościowe, PKO Bank Polski proponuje 6% w skali roku dla oszczędności do 10 tys. zł. Za systematyczne wpłaty, młody posiadacz konta oszczędnościowego jest nagradzany większym oprocentowaniem – aż do 8% w skali roku.

Co więcej, największy polski bank umożliwia prowadzenie Konta Mieszkaniowego w ramach rządowego Programu Pierwsze Mieszkanie. Najważniejszą korzyścią z prowadzenia Konta Mieszkaniowego jest możliwość otrzymania premii mieszkaniowej, PKO do końca roku oferuje 5,35% w skali roku przy prowadzeniu takiego konta.


Ciekawym rozwiązaniem jest również ubezpieczenie dziecka w PKO Banku Polskim, które zapewni ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku m. in. w żłobku, przedszkolu, szkole, na uczelni. Dziecko zyskuje specjalistyczną pomoc medyczną i wsparcie przez 24 godziny 7 dni w tygodniu w przypadku wystąpienia urazów, np. złamania, oparzenia, zwichnięcia, a koszt składki to nawet 5 zł miesięcznie.

Wieloletnia tradycja w edukowaniu dzieci

PKO Bank Polski od prawie 90 lat prowadzi również program edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych o nazwie Szkolne Kasy Oszczędności. Pozostając wierny tradycji ten program jest jednocześnie ciągle uaktualniany, ale jego fundamentami przez cały czas są ponadczasowe wartości. W ramach Szkolnych Klas Oszczędności, PKO Bank Polski udostępnia scenariusze lekcji dla nauczycieli, ale również materiały i narzędzia edukacyjne dla rodziców i dzieci. Dzięki SKO dziecko uczy się oszczędzać pieniądze na własnym koncie, poznaje podstawowe pojęcia i zasady z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości.

Ponadto PKO Bank Polski w ramach programu Szkolnych Kas Oszczędności stawia na treści edukacyjne na temat ekologii, zdrowego stylu życia, pierwszej pomocy oraz cyberbezpieczeństwa. SKO to także szansa na wygranie atrakcyjnych nagród finansowych, które co roku otrzymuje kilkaset szkół oraz wielu nauczycieli-opiekunów SKO. Nagrody mogą być dowolnie spożytkowane, dzięki czemu wiele sal lekcyjnych zostało wyposażonych m.in. w tablice interaktywne, powstały siłownie plenerowe, a szkolne biblioteki zyskały nowe książki.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj11 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (11)