"Wiadomości" TVP znów zaliczyły wpadkę z "przypadkowym przechodniem", który koniecznie chce się wypowiedzieć do mikrofonu. Krzysztof Rydzelewski, przedstawiony jako "przeciwnik pikiet zakłócających spokój w centrum stolicy", okazał się aktorem występującym serialach i telewizyjnych show.
Materiał "Wiadomości" o protestach przed siedzibą TAI
Jak informują wirtualnemedia.pl w zeszły poniedziałek w głównym wydaniu „Wiadomości” wyemitowano relację Adriana Boreckiego „Uliczny jazgot na zamówienie?”. Według reportera turyści w ogródkach restauracyjnych i hotelowi goście narzekają na hałas spowodowany codziennymi manifestacjami przeciwników TVP przed siedzibą Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Protestujący krzyczą przez megafon i używają niecenzuralnych słów. W tle leci melodia z czołówki dawnego "DTV".
Boreckiemu nie udało się uzyskać wypowiedzi od uczestników protestu (pytał m.in., czy za udział dostają pieniądze). Za to pojawiła się osoba chętna skrytykować protesty. Reporter „Wiadomości” zaznaczył: „mężczyzna, zażenowany, sam do nas podchodzi”. - Krzyczą o coś, co nie ma sensu i racji bytu - mówi mężczyzna podpisany "przeciwnik pikiet zakłócających spokój w centrum stolicy".
"Przypadkowy przechodzień" to aktor
Jak wychwycili internauci, "przypadkowy przechodzień' to Krzysztof Rydzelewski, amatorski aktor, który dał się poznać dzięki udziałowi w "Must Be The Music. Tylko muzyka" czy "Mam talent!". Ostatnio wystąpił również jako gej pod imieniem Ksawery w programie "Magia nagości". Ma też na koncie epizodyczne występy w serialach (m.in. „Barwach szczęścia”, „Na Wspólnej”, „Plebanii”, „Kryminalnych), filmach (m.in. „Smoleńsku”).
Internauci zauważyli również, że jego zachowanie było reżyserowane. Rydzelewski próbował wyrwać innej osobie telefon, tak żeby operator TVP mógł nagrać jej reakcję.
Ustawki w TVP
To nie pierwszy raz, kiedy TVP jest przyłapywana na ustawkach z "przypadkowymi przechodniami". W 2020 roku w cyklu „Motel Polska” uczestnicy chwalili władzę, a krytykowali opozycję. Ustalono, że w obsadzie są osoby z rodziny ministra Roberta Telusa. Innym razem ten sam mężczyzna w Elblągu w jednym miesiącu udzielił TVP dwóch wypowiedzi: krytykował opozycję i władze tego miasta.
W lipcu 2021 r. sławna stała się Anna Poskrobko, pracownica działu promocji i mediów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, kiedy jako anonimowa „turystka Anna” w materiale TVP3 Białystok chwaliła przygotowaną przez Lasy Państwowe mobilną wersję serwisu Czaswlas.pl.
Z kolei w 2020 roku jako ekspert oceniający ubiór prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy wystąpił projektant Christian Paul, o którym wzmianki w sieci pojawiły się dopiero po tym, jak zarzucono TVP, że ktoś taki nie istnieje.
ja
(Fot. Adrian Borecki rozmawia z Krzystofem Rydzelewskim, fot. screenshot "Wiadomości" TVP)
Czytaj także:
Inne tematy w dziale Kultura