Suwerenna Polska sprzeciwia się polityce UE
W sobotę w Płocku odbyło się posiedzenie Zarządu Suwerennej Polski. Na konferencji prasowej po jego zakończeniu Ziobro podkreślał, że nie ma zgody Suwerennej Polski na przymusową relokację migrantów. - Nie ma też zgody na to, aby Polacy musieli płacić gigantyczne pieniądze za błędy polityki migracyjnej bogatych państw UE - mówił.
Projekt uchwały
Ziobro poinformował, że Suwerenna Polska wychodzi z inicjatywą podjęcia przez Sejm uchwały, która "będzie okazja do tego, by w sposób stanowczy wyrazić sprzeciw (...) wszystkich sił politycznych, wobec tego rodzaju pomysłów eurokratów".
Relokacja migrantów. Albo oni albo kara
Ministrowie spraw wewnętrznych, obradujący w czwartek w Luksemburgu, po kilkunastu godzinach negocjacji, przyjęli stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego. Stanowisko to będzie podstawą negocjacji prezydencji Rady z Parlamentem Europejskim.
Liczbę tę ustalono na 30 tys. "Natomiast minimalna roczna liczba wkładów finansowych zostanie ustalona na 20 tys. euro na relokację. Liczby te można w razie potrzeby zwiększyć, a sytuacje, w których nie przewiduje się potrzeby solidarności w danym roku, również zostaną wzięte pod uwagę" - czytamy w komunikacie Rady UE.
MP
(Konferencja prasowa Suwerennej Polski. Fot. PAP/Marian Zubrzycki)
Czytaj dalej:
Komentarze
Pokaż komentarze (100)