Ziobro zmienia nazwę partii. Kongres rozwieje wątpliwości

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 54
Nie Solidarna Polska, a Suwerenna Polska - tak będzie nazywał się koalicjant PiS. Zbigniew Ziobro szykuje się do konwencji partii 3 maja. Tam mają paść deklaracje ws. polityki unijnej względem klimatu i kwestii federalizacji Europy.

- Wszystko koncentruje się wokół suwerenności od kiedy rząd niemiecki w swoich oficjalnych dokumentach wskazał, że ich celem jest powołanie jednego państwa europejskiego, czyli likwidacja państw narodowych. Od tego czasu procesy centralizacyjne w Unii Europejskiej bardzo przyspieszyły i dokumenty, które do tego zmierzają, ramy prawne też. My się na to absolutnie nie zgadzamy, ponieważ to oznacza wielkie ryzyka dla Polski, pozbawienie nas przede wszystkim demokracji, czyli możliwości decydowania sami o sobie - tłumaczył Zbigniew Ziobro w Programie Trzecim Polskiego Radia.  


Ziobro: Dość szantażu Brukseli 

3 maja odbędzie się kongres Suwerennej Polski, która zastąpi Solidarną Polskę. - Naszym celem jest obrona polskich interesów przed ewidentnymi próbami pozbawienia nas, Polaków, to brzmi na pierwszy rzut oka nieprzekonująco, ale pozbawienia nas naszej państwowości w gruncie rzeczy, możliwości decydowania samych o sobie, naszej wolności demokratycznej w wymiarze decyzji dotyczących spraw podstawowych - powiedział Ziobro.

- My byliśmy przeciwnikami KPO na takich warunkach, jakie nam zaproponowano, czyli kredytu, którym można nas szantażować, nie wypłacać pieniędzy i tak się właśnie dzieje. To my sprzeciwiliśmy się zmianom instytucjonalnym, integracji europejskiej, skutecznie, ponieważ od naszej decyzji, decyzji ministerstwa sprawiedliwości zależało, czy będzie powołana wspólna prokuratura generalna, europejska i nie została powołana za sprawą decyzji jednej partii, może nie największej, ale stającej na straży suwerenności - wyliczał minister sprawiedliwości. 


Solidarna Polska ma 11 lat 

- Suwerenna Polska jest po to, abyśmy nie ulegali szantażystom z Unii Europejskiej - nie tylko w sprawie sądownictwa, ale w każdej sprawie, która dotyczy polskich interesów - podkreślił Ziobro. Solidarna Polska została założona przez tego polityka w 2012 roku. Wyrastała na konflikcie z PiS, ale nie stała się alternatywą dla prawicowych wyborców. Dlatego Ziobro połączył siły z formacją Jarosława Kaczyńskiego, a jako trzeci w 2014 roku dołączył Jarosław Gowin. Od 2015 roku Solidarna Polska jest częścią gabinetu Zjednoczonej Prawicy. 

 

Zobacz też: 

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj54 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (54)

Inne tematy w dziale Polityka