Wykłady w ramach Akademii PiS zostały pogrupowane w trzy bloki: “Skąd jesteśmy?", Dokąd zmierzamy?” oraz trzeci, dotyczący problematyki prawnej. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. W sobotę (22 kwietnia) odbędzie się kolejna edycja Akademii.
Sobota 22 kwietnia - kolejny zjazd Akademii PiS
W sobotę odbędzie się kolejny zjazd Akademii PiS, podczas którego wykłady wygłoszą minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, minister cyfryzacji Janusz Cieszyński oraz b. marszałek Senatu Stanisław Karczewski - poinformował PAP kierownik Akademii Krzysztof Szczucki.
Akademia PiS: Maląg, Karczewski, Cieszyński
– Dziś mamy dwóch ministrów i byłego marszałka Senatu. Minister Marlena Maląg przedstawi wykład na temat polityki społecznej rządu. Na pewno podsumuje dotychczasowe dokonania i opowie o dalszych zamierzeniach, planach – mówił Szczucki.
Kierownik Akademii dodał, że Stanisław Karczewski ma natomiast mówić o polityce zdrowotnej. – Będzie zapewne chciał zwrócić uwagę na cyfryzację, która nastąpiła w służbie zdrowia. Ale to tylko jeden z wątków, bo w tym obszarze jest wiele osiągnięć, ale też i wciąż sporo wyzwań – mówił.
Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński podczas wykładu ma opowiedzieć o postępującej cyfryzacji w Polsce. – O dotychczasowych osiągnięciach, planach; zapewne będzie się skupiał na cyfrowej administracji, w tym mObywatelu – powiedział Szczucki.
W czerwcu - Akademia PiS o prawie
Kierownik Akademii wskazał ponadto, że koleje zjazdy, które odbędą się w maju i czerwcu będą poświęcone tematyce prawniczej. Ponadto - jak dodał - w czerwcu, poza regularnym zjazdem, planowane jest dodatkowe spotkanie podsumowujące pierwszą edycję Akademii.
Akademia PiS jest skierowana do parlamentarzystów ugrupowania, przedstawicieli Forum Młodych PiS, a także samorządowców. – W ten sposób powstaje wewnętrzny system kształcenia, debaty i formowania idei politycznej. Żywy think tank, tworzony przez tych, którym później przyjdzie wdrażanie opracowanych przez nas programów – mówił Szczucki, zapowiadając pierwszy zjazd Akademii.
– Dlatego wiele czasu poświęcimy na debaty; będziemy zachęcać uczestników Akademii do dyskusji, zadawania pytań, a także do krytycznych uwag – dodał.
KW
Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP
Czytaj dalej:
Inne tematy w dziale Polityka