Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

NBP rekrutuje na studia

Redakcja Redakcja Pieniądze Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Akademia NBP wspólnie z Akademią Kopernikańską rozpoczynają rekrutację na prestiżowe studia podyplomowe o kierunku Master of Business Administration (MBA, Bankowość i system finansowy). Wykłady prowadzone będą w języku angielskim przez ekonomistów z polskiego i zagranicznych banków centralnych. Pierwsze zajęcia już w czerwcu.

Żeby zostać studentem tego kierunku, trzeba mieć ukończone studia wyższe na I lub II stopniu i znać język angielski w stopniu umożliwiającym swobodny udział w zajęciach. Organizatorzy zastrzegają, że liczba miejsc dla studentów jest ograniczona, a dodatkowym atutem przy rekrutacji jest doświadczenie w pracy związanej z tematyką studiów i znajomość zadań banków centralnych.

MBA z NBP

Studia skierowane są do kadry zarządzającej instytucjami finansowymi – dyrektorów, menedżerów i członków organów statutowych. Przyjmowanie zgłoszeń zakończy się 26 maja, a zajęcia rozpoczną się w czerwcu tego roku i potrwają do marca 2024  roku. Zajęcia będą się odbywały w formie spotkań stacjonarnych w Warszawie w Centrali NBP oraz w siedzibie Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w Warszawie i będą prowadzone w języku polskim, oraz angielskim.


Studia MBA umożliwią zdobycie prestiżowych kwalifikacji menedżerskich, a także szerokiej wiedzy z zakresu funkcjonowania systemu bankowego w gospodarce, w tym zadań banku centralnego. W programie zawiera się też omówienie wybranych aspektów działalności banków komercyjnych oraz ich interakcji z bankiem centralnym i systemem nadzorczym. Praktycy rynku w ramach wykładów przedstawią również mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i kwestie zarządzania portfelem inwestycyjnym i ryzykiem rynkowym.

Prezes NBP zaprasza na studia

– Tematyka wykładów skoncentruje się na funkcjonowaniu systemów finansowych oraz roli banków komercyjnych i bankowości centralnej w tych systemach. Przeanalizowane zostaną instrumenty finansowe z uwzględnieniem rachunkowości bankowej oraz statystyki i sprawozdawczości, a także polityka pieniężna i obieg pieniądza w gospodarce – wyjaśnia prof. Adam Glapiński, Prezes NBP.

red. 


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka