„Składam skargę do KRRiTV” - napisał na Twitterze wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk. Poszło o rzekomą pochwałę telewizji publicznej, wyemitowaną przez TVP Info, której autorem jest Donald Tusk. Znamy odpowiedź Samuela Pereiry.
Tomczyk o TVP: Dziś Goebbels biłby im brawo
„Donald Tusk chwali TVP? Zobaczcie jak TVP zmanipulowała słowa Szefa Platformy Obywatelskiej. Dziś Goebbels biłby im brawo. Składam skargę do KRRiTV, a Wy zobaczcie sami, jak rodzi się kłamstwo i manipulacja w TVP” - to wpis Cezarego Tomczyka na Twitterze.
Polecamy:
Lider Platformy Obywatelskiej – zdaniem TVP Info – pochwalił publicznego nadawcę. W krótkim spocie przytoczono wypowiedź Donalda Tuska: „To jest najbardziej profesjonalna telewizja publiczna w historii. Nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna, jak jest dzisiaj”.
Tyle że ciąg dalszy tej wypowiedzi brzmiał: „(...) nigdy nie była tak profesjonalna, jak dziś, ale profesja, którą się zajmuje to niszczenie przeciwników na zlecenie obecnej władzy. I są w tym profesjonalistami”.
Pereira: Sarkazm jest dla ludzi inteligentnych
Tomczykowi odpowiedział Samuel Pereira: „Sarkazm jest dla ludzi inteligentnych, więc miał Pan prawo nie ogarnąć, ale proszę powiedzieć: poniższe nagranie też jest wyjęte z kontekstu, czy po prostu wasz przewodniczący to cynik i hipokryta, który liczy na amnezję wyborców?”.
Nie wszyscy przyjmują słowa Pereiry za dobrą monetę. „TVP z fragmentu wypowiedzi @donaldtusk zrobiła sobie reklamę kanału. Ryzykowne. Właśnie poprawiłem i wyszło kompromitująco dla partyjnych funkcjonariuszy PiS” - odpowiada jeden z internautów.
Internauci kłócą się o TVP w czasach Tuska i obecnych
Internauci przypomnieli Cezarowi Tomczykowi czasy, w których w TVP publiczność odśpiewywała Donaldowi Tuskowi sto lat w programie Tomasza Lisa. Sam publicysta nazywał to wówczas "miłym gestem".
Telewizyjna Dwójka (TVP), 1 września 2014 roku:
Donald Tusk deklarował w piątek w Gdańsku, że chciałby, „żeby telewizja publiczna znowu, kiedy wygramy wybory, zachowywała się możliwie neutralnie i możliwie pluralistycznie. Jeśli ma się nastawienie takie, że chce się, żeby tak naprawdę było, to tak jest”.
KW
Czytaj dalej:
Inne tematy w dziale Kultura