W niedzielę przyznane zostały nagrody "Giganci Polska Press". Laureatami zostali m. in.: wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk (w kategorii bezpieczeństwo żywnościowe), wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (w kategorii bezpieczeństwo militarne). Z kolei prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński otrzymał nagrodę w kategorii bezpieczeństwo finansowe, co oburzyło wielu internautów i polityków, którzy w mediach społecznościowych zamieszczają komentarze na ten temat.
Glapiński z nagrodą od Polska Press
— Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP podczas Gali Giganci Polska Press 2022 został uhonorowany nagrodą za wybitne zarządzanie bankiem centralnym w czasach pandemii, wojny w Ukrainie i kryzysu energetycznego: „Serdecznie dziękuję za nagrodę Polska Press, w imieniu całej załogi NBP” — przekazał Narodowy Bank Polski za pośrednictwem Twittera.
Internauci komentują przyznane nagrody
W mediach społecznościowych pojawia się sporo komentarzy dotyczących wyboru laureatów nagród. Wielu z nich nie zgadza się z nim i zgryźliwie komentuje galę "Gigantów Polska Press".
— Nagrody/wyróżnienia "Giganci Polska Press 2022" dostali red. Olechowski, Jaszczomp z NBP i minister Kowalski. Cokolwiek było oficjalnym powodem przyznania tych nagród wszyscy możemy westchnąć wspólnie nad tym, że szkoda, że na to wydawane są nasze pieniądze... — pisze jeden z użytkowników Twittera.
— Glapiński, jeden z najgorszych szefów narodowych banków w Europie, po otrzymaniu wyróżnienia "Giganci Media Press": "Polska jest na całym świecie podziwiana za bezprecedensowe sukcesy ekonomiczne i finansowe". Wiedzieliście? Temu to peron odjechał wraz z całym dworcem — czytamy.
— Teraz uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy na skecz Neo-Nówki — pisze portal Crowd Media na swoim twitterowym profilu.
Politycy o "Gigantach Polska Press"
Galę "Gigantów Polska Press" komentują również politycy opozycji.
— Orlen kupił Polska Press za 210 mln zł. Tak więc dzisiaj nagrodę Polska Press otrzymuje… Glapiński w kategorii „bezpieczeństwo finansowe”. To nie żart — napisał na Twitterze Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.
— Próbowałam wczoraj obejrzeć ten cyrk - nagradzanie się w ramach „politycznej własności”. Nie dało się. PRL sporo musiałby się od nich uczyć — pisze Maria Janyska z PO.
— Orwell by tego nie wymyślił... — skomentował krótko poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa.
Nagrodę dla Glapińskiego skomentował też Borys Budka.
— Gigantyczna inflacja, gigantyczne raty kredytów, gigantyczna drożyzna. Tak, Glapińskiemu należy się tytuł „giganta”. Dożywotni. W pakiecie z dożywotnim zakazem pełnienia funkcji publicznych — napisał.
— Glapiński gigantem? To jakaś nowa nagroda w standupie? — napisała Katarzyna Lubnauer.
Pozostałe kategorie i wyróżnienia
W trakcie gali przyznano nagradzano również w innych kategoriach. W kategorii bezpieczeństwo technologiczne nagrodę otrzymał prezes PKP Krzysztof Mamiński. Z kolei w kategorii bezpieczeństwo gospodarcze nagrodzono Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Nagrodę za bezpieczeństwo ekosystemu otrzymał sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Edward Siarka. Laureatem nagrody kategorii bezpieczeństwo energetyczne otrzymała firma Orlen Synthos Green Energy.
Przyznano także wyróżnienia, m. in. dla Telewizji Polskiej, za relacjonowanie wojny na Ukrainie oraz PKP Intercity za pomoc pomoc i przewóz uchodźców z Ukrainy. Wyróżnienie otrzymali także marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl "za zaangażowanie na arenie Polski i Europy w niesienie pomocy ukraińskim uchodźcom oraz walczącej Ukrainie" oraz marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski "za szczególne zaangażowanie i pomoc okazaną przez samorząd województwa mieszkańcom Ukrainy uciekającym przed działaniami wojennymi".
Wyróżnienie otrzymał także marszałek województwa podlaskiego Artura Kosickiego "za szczególną pomoc mieszkańcom województwa i polskim służbom w czasie ubiegłorocznych ataków na polską granicę, które były zaplanowanym w Moskwie wstępem do agresji Rosji na Ukrainę".
Wydawnictwo Polska Press
Wydawnictwo Polska Press wydaje w całym kraju 20 dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych. Do tego prowadzi ogólnopolski serwis informacyjny, 23 serwisy regionalne oraz serwisy tematyczne, portal społeczności lokalnych oraz internetowy serwis telewizyjno-rozrywkowy.
RB
Czytaj dalej:
Inne tematy w dziale Kultura