Odpadnięcie Niemców z grupy na Mistrzostwach Świata cztery lata temu nastąpiło po bolesnych porażkach z Koreą Południową i Meksykiem. Kryzys trwał na ubiegłorocznym Euro 2020 - tam reprezentacją naszych zachodnich sąsiadów nie sprostała w 1/8 finału, przegrywając z Anglią. W czwartkowy wieczór Niemcy byli zależni od wyniku Japonii z Hiszpanią.
Japonia namieszała w grupie
Przez chwilę zarówno oni, jak i Hiszpanie, byli poza turniejem. Stało się tak, gdy Kostaryka wyszła na prowadzenie 2:1 w starciu z Niemcami, a Japonia w cudowny sposób odrobiła straty w potyczce z Hiszpanami. Kraj Kwitnącej Wiśni w 5 minut doprowadził do wrzenia, strzelając dwie bramki w drugiej połowie. Z kolei Niemcy męczyli się głównie z powodu postawy swojego bramkarza Manuela Neuera, który popełnił błędy przy obu straconych golach.
Niemcy wzięli się jednak w garść i dwa gole Kaia Havertza odwróciły losy meczu. W końcówce zespół Keylora Navasa dobił Nicklas Fullkrug, strzelając na 4:2, ale to było na tyle. Japonia przetrzymała napór słabo dysponowanej Hiszpanii i utrzymała wynik 2:1. Została tym samym liderem grupy śmierci, spychając na drugie miejsce drużynę Luisa Enrique. Niemcy ponownie wracają wcześnie do domu - zdobyli 4 punkty, ale mieli gorszy bilans bramkowy od Hiszpanów. Po końcowym gwizdku na ostatnim meczu mundialu nie kryli łez i załamania.
Great September. Artur Rojek i jego żona pod ostrzałem, wydali w końcu oświadczenie
Ogromna część internautów cieszyła się klęską Niemiec
- Niepokój i nerwowość w PO Donalda Tuska. Niemcy blisko odpadnięcia z mistrzostw świata w piłce nożnej - ironizował wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski.
Samuel Pereira z tvp.info postanowił zakpić z gestu Niemców przed pierwszym meczem w Katarze ws. zakazu noszenia tęczowych opasek. Został on później powtórzony przez Monikę Olejnik w TVN24 wraz z gośćmi "Kropki nad i".
Zobacz też:
Szczęsny założył się z Messim przed analizą VAR. "I tak mu nie zapłacę"
Lewandowski chciał przeprosić Messiego. Wtedy tak zachował się Argentyńczyk
Szczerość Michniewicza po awansie. Ale te tłumaczenia budzą kontrowersje
GW
Komentarze
Pokaż komentarze (106)