Spółka KGHM Polska Miedź z okazji miesiąca zdrowia psychicznego zainaugurowała II edycję Programu Profilaktyki Przeciwdziałania Depresji dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa lubuskiego.
Inauguracja oraz rozmowy przedstawicieli lokalnych samorządów z mieszkańcami regionu odbyły się w trakcie cyklicznego spotkania KGHM w siedzibie spółki w Lubinie. podsumowano dotychczasowe działania, zapowiedziano kolejne programy.
"Tylko w ubiegłym roku z dofinansowanych przez KGHM programów rekomendowanych w szkołach oraz projektów w obszarze zdrowia psychicznego skorzystało ponad 25 tys. beneficjentów" – czytamy w komunikacie spółki.
Program Profilaktyki Przeciwdziałania depresji
Program Profilaktyki Przeciwdziałania Depresji dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego doczekał się kontynuacji. Wszyscy zainteresowani w ramach projekt będą mogli skorzystać z bezpłatnych wykładów tematycznych czy konsultacji ze specjalistami.
Za projekt odpowiada spółka miedziowa wraz z samorządami oraz pięcioma organizacjami pozarządowymi. Koordynatorem jest stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny w Lubinie.
Druga edycja z założenia będzie nastawiona na pomoc w stanach depresji oraz zaburzeń lekowych. Co ciekawe, w tym roku z Programu Profilaktyki Przeciwdziałania Depresji będą mogli skorzystać również uchodźcy z Ukrainy.
KGHM wesprze również inne programy
Program Profilaktyki Przeciwdziałania Depresji rozpocznie cały szereg działań wspieranych przez KGHM w ramach Miesiąca Zdrowia Psychicznego. "W październiku zaplanowane zostały m.in. wykłady dotyczące cyberprzemocy czy diety antystresowej. Dostępnych będzie ponad 100 bezpłatnych konsultacji z psychologami m.in. w Legnicy czy Głogowie" – podaje spółka KGHM.
Spółka proponuje lokalnym samorządom m.in. projekt "Rodzina, Rozwój, Demografia”, który dotyczy budowania więzi, tożsamości, edukacji i rekreacji. KGHM zaprasza także do Akademii NGO KGHM, czyli cyklu szkoleń o zasadach działania wolontariatu czy budowania partnerstw lokalnych.
Z kolei w ramach działań edukacyjnych lokalne samorządy mogą skorzystać z przekazywanych przez KGHM do bibliotek czy szkół bezpłatnych e-prenumerat gazet. Dotychczas z takiej formy wsparcia skorzystało blisko 30 instytucji samorządowych.
KGHM zachęca też samorządy do udziału w edukacyjnych programach profilaktycznych: Archipelag Skarbów, Program Wzmacniania Rodziny, Szkoła Rodziców i Wychowawców. Zainteresowane fundacje i urzędy mogą otrzymać bezpłatne publikacje: "Dzieci w wirtualnej sieci", "Poradnik rodzinnej aktywności", "Poradnik dla Seniora".
MP
Czytaj dalej:
Inne tematy w dziale Rozmaitości