Uczniowie będą rozwijać umiejętności strzeleckie
Od najbliższego roku szkolnego 2022/2023 obowiązywać zaczną zmiany w podstawie programowej wprowadzone w wyniku podpisanego przez ministra Czarnka rozporządzenia.
Szkoły mające na terenie danego powiatu dostęp do broni kulowej, pneumatycznej, replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych albo laserowych realizować będą ten wymóg od roku szkolnego 2022/2023. Placówki, które do takich broni nie mają dostępu – realizować go będą w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024 w miarę istniejących możliwości.
MEiN wyjaśnia
Ministerstwo Edukacji i Nauki podkreśla, że "aktualne wyzwania i zagrożenia wymagają uzupełniania celów kształcenia i treści nauczania o kwestie związane z obronnością państwa, nabyciem umiejętności strzelectwa oraz przygotowaniem uczniów do radzenia sobie z zagrożeniami wywołanymi działaniami wojennymi".
Zmiany w podstawie programowej przygotowano z uwzględnieniem aktualnej liczby godzin zajęć z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa oraz przy założeniu maksymalnego wykorzystania treści dotychczasowej podstawy programowej, np. w zakresie pierwszej pomocy czy reakcji na zagrożenia. Wskazano także dodatkowe obszary działania w różnych sytuacjach zagrożenia – w tym kryzysowego i wojennego.
RB
Czytaj dalej:
Ile będzie kosztował cukier i chleb? Minister rolnictwa odpowiada
Pelosi na Tajwanie. Chińska armia ogłasza niepokojące informacje
Problemy krajów Trójmorza. Nadchodzi kryzys motoryzacyjny
Nancy Pelosi na Tajwanie. "Trwa gra o wiarygodność amerykańską w Azji"
Komentarze
Pokaż komentarze (84)