Katarzyna Maria Piekarska ma nowotwór, fot. Facebook/profil Katarzyny Marii Piekarskiej
Katarzyna Maria Piekarska ma nowotwór, fot. Facebook/profil Katarzyny Marii Piekarskiej

Posłanka Koalicji Obywatelskiej usłyszała diagnozę. Musi przejść poważną operację

Redakcja Redakcja Zdrowie Obserwuj temat Obserwuj notkę 81
Katarzyna Maria Piekarska poinformowała, że dwa tygodnie temu zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy piersi. Posłanka Koalicji Obywatelskiej przejdzie operację. Polityczka i prawniczka obawia się o program badań dotyczący profilaktyki badania piersi. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że program działa.

Katarzyna Maria Piekarska ma raka piersi

Piekarska napisała na Twitterze: "Jako osoba, u której 2 tygodnie temu zdiagnozowano nowotwór złośliwy piersi, nie jestem w stanie zrozumieć postępowania Ministerstwa Zdrowia. Nic was nie obchodzi życie kobiet? Wycofajcie się z tego i to szybko!".


Posłanka udostępniła materiał "Faktów" TVN, które poinformowały w piątek, że MZ wstrzymało program badań profilaktycznych dla kobiet, znajdujących się w grupie ryzyka zachorowania na nowotwory.

Katarzyna Maria Piekarska napisała w poniedziałek, że jest już w szpitalu. Jutro czeka ją operacja i wycięcie guza.

Zobacz: Burmistrz Rypina wyrwał mieszkańcowi transparent krytykujący premiera

Ministerstwo Zdrowia o programie profilaktycznym w schorzeniach onkologicznych piersi

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia na Twitterze napisało, że "kategorycznie" dementuje "powszechnie rozpowszechniane kłamliwe informacje o zakończeniu programu profilaktycznego w schorzeniach onkologicznych piersi". "Program działa i, co więcej, z początkiem września wzrośnie jego finansowanie" - zaznaczono.


Także w niedzielę do sprawy odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski. "Kolejna fala fakenewsów przetacza się przez TT. Program profilaktyczny w schorzeniach onkologicznych piersi został na początku czerwca przedłużony do końca sierpnia w obecnej formule. Planujemy, że od września program będzie finansowany ze środków NFZ" - poinformował szef MZ na Twitterze.

W ramach programu wieloletniego Narodowa Strategia Onkologiczna (NSO) od kilkunastu lat realizowany jest w Polsce "Program opieki nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na nowotwory złośliwe". Miał on obowiązywać do końca 2021 r. Jego funkcjonowanie przedłużono do sierpnia 2022 r. Jak poinformował prof. Jan Lubiński, Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia aktualizują formułę programu.

ja

Czytaj także:

Górnicy żądają podwyżek. Związkowcy okupują siedzibę PGG

Kaczyński pędził do kościoła. Kierowca jego limuzyny łamał przepisy na Wisłostradzie

Duda reaguje na fotomontaż z jego udziałem. Posłowie Lewicy przepraszają za błąd

Brudziński zacytował w telewizji znajomego. Te słowa wywołały szok i oburzenie


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj81 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (81)

Inne tematy w dziale Rozmaitości