Ponad 40 proc. ankietowanych jest za usunięciem symboli religijnych w miejscach publicznych, wynika z sondażu IBRiS dla Radia Zet. 54 proc. z kolei badanych jest za ich zostawieniem.
W Polsce po 1989 roku toczy się dyskusja o tym, jak zorganizować stosunki Kościoła katolickiego i państwa. Ankietowani przez pracownię IBRiS dla Radia ZET odpowiadali, które z elementów tego zagadnienia należy zlikwidować, a które pozostawić.
Nie dla przywilejów podatkowych Kościoła
70 proc. ankietowanych w sondażu Ibris dla Radia Zet uważa, że przywileje podatkowe dla Kościoła powinny zostać zlikwidowane, a 23 proc. twierdzi, że trzeba je zostawić – podała we wtorek stacja.
Sondaż pokazał też, że 66 proc. badanych chce, żeby państwo przestało finansować Kościół, a 26 proc. jest przeciwnego zdania.
Z sondażu wynika ponadto, że 50 proc. ankietowanych uważa, że nauczanie religii powinno zostać w szkołach, a 44 proc. jest przeciwnego zdania.
"Sondaż IBRiS dla Radia ZET 70 proc. ankietowanych uważa, że przywileje podatkowe dla Kościoła powinny zostać zlikwidowane - 23 proc. twierdzi, że trzeba je zostawić. 66 proc. chce też, żeby państwo przestało finansować Kościół - 26 proc. jest przeciwnego zdania” – podano na Twitterze stacji.
"Sondaż IBRiS dla Radia ZET 50 proc. ankietowanych uważa, że nauczanie religii powinno zostać w szkołach - 44 proc. jest przeciwnego zdania. 54 proc. jest za pozostawieniem symboli religijnych w miejscach publicznych - 41 proc. jest za ich usunięciem” – podano w kolejnym wpisie na TT.
MP
Czytaj dalej:
Inne tematy w dziale Społeczeństwo