Morawiecki poinformował, że w rozmowach prowadzonych z Komisją Europejską na temat KPO zostało jeszcze kilka kwestii do uzgodnienia.
— Niezależnie od tego, czy KPO zostanie podpisane za dwa tygodnie, dwa miesiące czy za dwa kwartały, z programami z KPO ruszamy już wkrótce — dodał.
Zobacz też:
- Ruch w Kanadzie sparaliżowany. Policja rozpoczęła aresztowania protestujących kierowców
- Pandemia w domu opieki w Skolimowie. Seniorzy uwięzieni, bez kontaktu z bliskimi
Warunek – likwidacja Izby Dyscyplinarnej
Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen wystosowała w październiku 2021 roku warunek mówiący o zobowiązaniu polskiego rządu do likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
Andrzej Duda z projektem nowelizacji ustawy o SN
Prezydent Andrzej Duda 4 lutego złożył do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Zakłada on między innymi likwidację Izby Dyscyplinarnej oraz powstanie Izby Odpowiedzialności Zawodowej. Zgodnie z propozycją prezydenta, spośród wszystkich sędziów SN – z wyjątkiem prezesów izb Sądu Najwyższego, rzeczników prasowych i dyscyplinarnych – wylosowane mają zostać 33 osoby, z których wybranych zostanie 11 sędziów, którzy podczas pięcioletniej kadencji będą należeć do składu Izby Odpowiedzialności Zawodowej. Projekt zakłada, że sędziowie, którzy będą w jej składzie, nie opuszczają swych macierzystych izb, a sprawy z zakresu odpowiedzialności zawodowej mają nie przekraczać 50 proc. ich normalnego pensum sędziego.
Polski plan odbudowy jak dotąd bez akceptacji KE
Czytaj dalej:
- Czy istnieje wypalenie zawodowe wśród polityków? - ujawnia Zbigniew Girzyński
- Renata Gabryjelska: "Dużo robiłam dla innych, a mało dbałam o siebie"
- Polski Ład dla firm - ulgi i estoński CIT
- Pracownik Facebooka w poważnych tarapatach. Został przyłapany na pedofilii
- Korwin-Mikke w "Hejt Parku". Zaskakujące tezy polityka
Komentarze
Pokaż komentarze (26)