Polska ekipa z pozytywnymi testami na COVID-19
Maliszewska miała pozytywny wynik badania na COVID-19 niedługo po przylocie do Chin z większością reprezentacji Polski, w ubiegłym tygodniu. Od tego czasu przebywa w izolacji. W środę miała pierwszy raz wynik negatywny, ale w czwartek znów był pozytywny. Oprócz niej pozytywne wyniki w czwartek mieli też startujący na torze długim Magdalena Czyszczoń, Natalia Czerwonka i Marek Kania, a także szef misji medycznej Hubert Krysztofiak. Powtórzony test dał jednak ten sam wynik - pozytywny.
Nadzieja pogrzebana
Drugi pozytywny wynik w praktyce przekreśla szansę na start w sobotę. Przypadek Polki został zgłoszony przez PKOl do Medycznego Panelu Eksperckiego z prośbą o warunkowe zwolnienie. Polska federacja szykuje kolejne odwołanie.
Szef misji olimpijskiej w Pekinie Konrad Niedźwiedzki, który jest też dyrektorem sportowym Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, wyjaśnia, że są trzy ścieżki zwolnienia z izolacji. Pierwsza z nich to uzyskanie negatywnych wyników dwóch kolejnych testów, druga - to uzyskanie tzw. wartości granicznych w trzech kolejnych testach.
- Trzeci to złożenie wniosku do Medycznego Panelu Eksperckiego, czyli MEP, aby rozpatrzyła indywidualnie kwestię zawodnika, która ma dużą wagę. Argumentowałem, że skoro wyniki są graniczne, to jest możliwe, że Natalia nie stanowi już zagrożenia dla innych zawodniczek - powiedział PAP Niedźwiedzki.
Polka czuje się dobrze
Jak dodał, 26-letnia panczenistka Juvenii Białystok czuje się zupełnie normalnie, zakażenie przechodzi bezobjawowo.
ja
Czytaj także:
- Znany lekarz: Kwarantanna to absurd, a liczba zakażonych to wróżenie z fusów
- USA: Rosja planuje prowokację, by zaatakować Ukrainę. Desant rosyjskich wojsk na Białoruś
- Gowin przewodniczącym komisji ds. Pegasusa? Kołodziejczak głośno myśli
- Senator PiS: Jarosław Kaczyński stoi przed największym wyzwaniem w całym politycznym życiu
- Posłowie stracili na Polskim Ładzie. Kancelaria Sejmu zwróciła im część pieniędzy
- B. minister sprawiedliwości o pomyśle Andrzeja Dudy ws. Sądu Najwyższego: Nie tędy droga
- Jak popsuć serial kryminalny używając antyrządowego przekazu
Komentarze
Pokaż komentarze (23)