Kamil Duroczok. Fot. PAP/Paweł Supernak
Kamil Duroczok. Fot. PAP/Paweł Supernak

Pogrzeb Kamila Durczoka w piątek w Katowicach

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 19
Pogrzeb zmarłego we wtorek dziennikarza Kamila Durczoka odbędzie się w piątek w kościele pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy w Katowicach-Kostuchnie. Urna z prochami zmarłego zostanie złożona w rodzinnym grobie na pobliskim cmentarzu.

Pogrzeb Kamila Durczoka

Uroczystość ma mieć prywatny, rodzinny charakter. Jak przekazał przyjaciel Kamila Durczoka redaktor Witold Pustułka, głos zabierze na pewno brat dziennikarza, Dominik Durczok. Na organach ma zagrać Józef Skrzek, będzie też orkiestra górnicza.

Polecamy:

Szklanka dla Kamila. Skiba szczerze o nałogu Durczoka

Premier Morawiecki rozmawiał z Angelą Merkel o kryzysie na granicy

Szokująca reklama białoruskiego sklepu. Migranci, polska straż graniczna i... Black Friday

Kamil Durczok - jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy - trafił w poniedziałek po południu do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zmarł - jak poinformował szpital - we wtorek nad ranem w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia.

Durczok urodził się w 1968 roku w Katowicach, w tym mieście rozpoczynał pracę w dziennikarstwie – najpierw w studenckim radiu Egida, Polskim Radiu Katowice, a później w radiu TOP i TVP Katowice.

Kariera i upadek Kamila Durczoka

W Telewizji Polskiej pracował od 1993 do 2006 roku, od 1996 r. - na antenie ogólnopolskiej, prowadząc m.in. "Wiadomości", był też autorem wywiadów na antenie RMF FM. W 2006 roku został dziennikarzem telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów" – odszedł z tej redakcji za porozumieniem stron w marcu 2015 r. po medialnych doniesieniach o mobbingu i molestowaniu. Durczok im zaprzeczał.

W 2016 roku został wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl, który po kilku latach zakończył działalność.

Kamil Durczok był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004). Kilkanaście lat temu chorował na nowotwór. O swej walce z chorobą napisał książkę pt. "Wygrać życie". Nie ukrywał też, że zmaga się z chorobą alkoholową. W ostatnich latach wchodził w konflikty z prawem.

KW

Czytaj dalej:

Spięcie Polski i Niemiec w Brukseli. Poszło o sytuację na granicy polsko-białoruskiej

Merkel ponownie rozmawiała z Łukaszenką. O pomocy humanitarnej dla imigrantów

Ustawa o ochronie granic. Będzie zakaz przebywania w strefie nadgranicznej

Poseł Konfederacji przerwał konferencję PiS. "To jest najobrzydliwsza forma segregacji"

Wiceminister się wygadał, będzie kolejne wsparcie dla Polaków. Skorzystają miliony

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj19 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (19)

Inne tematy w dziale Kultura