W obliczu tragedii, która wydarzyła się wczoraj naprzeciwko Kancelarii Premiera, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły działalności "białego miasteczka" na „Cichy Dyżur” – napisano w niedzielę na facebookowym profilu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.
Cichy Dyżur zamiast Białego Miasteczka
„W obliczu tragedii, która wydarzyła się wczoraj naprzeciwko Kancelarii Premiera, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły działalności Białego Miasteczka na »Cichy Dyżur«” – napisano w niedzielę na facebookowym profilu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.
Jak powiedział Gilbert Kolbe, rzecznik protestujących, zmiana formuły nie oznacza likwidacji „białego miasteczka”.
– "Cichy Dyżur" będzie polegać na tym, że wstrzymujemy wszelkie akcje profilaktyczne oraz nie będziemy już edukować pacjentów w formie prelekcji o systemie ochrony zdrowia. Natomiast uczestnicy protestu będą w +białym miasteczku+ nieustanie przebywać i będą w nim nocować – powiedział Gilbert Kolbe.
Polecamy:
Nielegalny imigrant zmarł z powodu wyziębienia k. Gib. Straż Graniczna: Są kolejne zwłoki!
Straż Graniczna uratowała życie nielegalnym imigrantom. Utknęli na bagnach
Protestujący medycy: Jesteśmy otwarci na dialog
W sobotę przed południem podczas konferencji prasowej komitetu protestacyjno-strajkowego w Warszawie, na terenie "białego miasteczka" przy al. Ujazdowskich doszło do tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż doszło do samookaleczenia, a mężczyzna, który tego dokonał - zmarł.
Protestujący napisali na Facebooku, że obecni na miejscu zdarzenia udzielili profesjonalnej pomocy pacjentowi i świadkom zdarzenia.
W oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku stwierdzono, że „celem powstania Białego Miasteczka było zamanifestowanie potrzeby pilnego wprowadzenia skutecznych rozwiązań w systemie publicznej ochrony zdrowia”. Wskazano w nim także, że organizatorzy nie chcą, „by Białe Miasteczko i jego tragiczne wydarzenia wykorzystywano do wywoływania hejtu wobec protestujących pracowników ochrony zdrowia”.
W oświadczeniu dodano, że protestujący pozostają w otwartości „na rozmowy z merytorycznymi przedstawicielami Premiera, nie warunkując tego personaliami”.
– Najważniejsze jest, aby w obliczu tragedii rząd z nami porozmawiał. Jesteśmy otwarci na dialog – powiedział Kolbe.
KW
Czytaj dalej:
Marianna Schreiber o swoim romansie z kobietą: "Miałam za mało męża w domu"
XVI Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Pod UW kontrdemonstranci z tęczowymi flagami
Abp Jędraszewski na Jasnej Górze o czystości dzieci, słowach Nitrasa, unijnych pieniądzach
Najbielsza biel na świecie? Jest tak biała, że chłodzi
Ta Polka jest poszukiwana przez 190 państw. Oszukała m.in. Mariana Banasia
Inne tematy w dziale Społeczeństwo