Sondaż IBRiS. Polacy o uchodźcach i sympatiach politycznych. Znamy wyniki badania. Fot. PAP/EPA
Sondaż IBRiS. Polacy o uchodźcach i sympatiach politycznych. Znamy wyniki badania. Fot. PAP/EPA

Sondaż IBRiS. Polacy o uchodźcach i sympatiach politycznych. Znamy wyniki badania

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 74
Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych przeprowadził IBRiS na zlecenie "Wydarzeń" Polsatu. Gdyby wybory odbyły się we wtorek, w Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań. Respondenci zabrali też głos ws. przyjmowania uchodźców i migrantów.

Sondaż IBRiS przeprowadzony 24 sierpnia dla "Wydarzeń" Polsatu przynosi zmianę poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. PiS i Solidarna Polska mogą liczyć na głosy 35 proc. ankietowanych. To o 2 pkt. proc. więcej niż w badaniu czerwcowym, kiedy to w ZP było także Porozumienie Jarosława Gowina.

Sondaż IBRiS. Poparcie dla partii politycznych. Sejm bez PSL

Koalicja Obywatelska notuje natomiast 24 proc. poparcie badanych. Ugrupowanie odnotowało największy wzrost poparcia w stosunku do poprzedniego badania. W sierpniu poparcie dla KO wzrosło o 7 pkt. proc. Na trzecim miejscu w przytoczonym sondażu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, którą w sierpniu poparłoby 12 proc. badanych. To o 5 pkt. proc. mniej niż w czerwcu.

Poza podium znalazła się Lewica z 8 proc. wskazań (w czerwcu 9 proc.) i Konfederacja z 7 proc. poparcia (w czerwcu 8 proc.). Do Sejmu nie weszłaby natomiast PSL-Koalicja Polska, na którą zagłosowałoby 4 proc. badanych (o 3 proc. mniej niż w poprzednim sondażu). Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, frekwencja wyniosłaby - według IBRIS - 46 proc. (PAP)

Sondaż IBRiS. Polacy zabrali głos ws. przyjmowania uchodźców i migrantów

IBRiS przeprowadził też sondaż dotyczący przyjmowania uchodźców i migrantów. Blisko 55 proc. badanych uważa, że Polska nie powinna tego robić. Ponad 38 proc. respondentów opowiedziało się za ich wpuszczaniem.

Czy Polska powinna wpuszczać migrantów i uchodźców - na tak postawione pytanie 33,8 proc. badanych odpowiedziało "raczej nie powinna", a "zdecydowanie nie powinna" - 21,1 proc.

30,9 proc. respondentów uznała, że Polska "raczej powinna" wpuszczać te osoby, "zdecydowanie powinna" - było zdania 7,4 proc. pytanych. Blisko 7 proc. ankietowanych nie było w stanie wyrazić swojej opinii w tej kwestii.

Ankietowanym zadano też pytanie dotyczące budowania muru na polsko-białoruskiej granicy. "Opinie o murze granicznym są podzielone, z niewielką przewagą poparcia dla idei budowy (47,4 proc.). Radykalne postawy mają mężczyźni (59 proc.), osoby z niższym wykształceniem oraz mieszkające na wsiach i w mniejszych miastach" - czytamy na Polsat News. 

MD

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj74 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (74)

Inne tematy w dziale Polityka