Prezes TVP Jacek Kurski opublikował list do Andrzeja Dudy, w którym napisał, że „oddaje się do dyspozycji pana prezydenta”.
List został wysłany w piątek w godzinach popołudniowych.
Dokument został opublikowany na Twitterze.
„Poniżej list do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, który wysłałem do niego drogą elektroniczną dziś w godzinach popołudniowych” - napisał Jacek Kurski.
Czytamy w nim: „W związku z wątpliwościami pana prezydenta, co do złożenia podpisu pod ustawą przyznającą mediom publicznym rekompensatę abonamentową, oraz w związku z pojawiającymi się w domenie publicznej odniesieniami do mnie jako prezesa TVP, oświadczam, iż w imię dobra Telewizji Polskiej, interesu publicznego, a także w zgodzie z wartościami, którym służyłem przez całe swoje życie - oddaję się do dyspozycji pana prezydenta”.
Na końcu listu prezes TVP stwierdza: „chcę pana (prezydenta - red.) zapewnić, że moja osoba nie jest i nie będzie przeszkodą w zapewnieniu TVP stabilnych podstaw finansowania uzależnionych od pana decyzji”.
Nic mi nie wiadomo o tym, żeby prezes TVP Jacek Kurski miał zmieniać pracę - oświadczył szef KPRM Michał Dworczyk pytany o doniesienia medialne związane z ustawą abonamentową przewidującą przekazanie niemal 2 mld zł rekompensaty dla TVP i Polskie Radio.
Dworczyk w radiu RMF FM był pytany o doniesienia Wirtualnej Polski, że prezydent Andrzej Duda zażądał od przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego. „Jeśli to się stanie, Duda obiecał podpisać ustawę o mediach publicznych uchwaloną przez PiS, która czeka na jego biurku” - podkreślił portal, powołując się na relacje ze źródeł w Pałacu Prezydenckim. „Prezydent chce, by decyzja w sprawie prezesa TVP zapadła do końca tygodnia” - cytował portal swojego informatora.
Szef KPRM został pytany czy Jacek Kursk i będzie dalej prezesem TVP odparł: „Nic mi nie wiadomo o tym, żeby prezes Kurski miał zmieniać pracę”.
13 lutego Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy abonamentowej, która przyznaje rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla publicznej telewizji i radia. Ustawa czeka na podpis głowy państwa.
KW
Inne tematy w dziale Kultura